1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Açık alanda boya tabancası ile yapılan boya işlemleri hangi, önlemler alınmalı

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 15 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    birincisi rüzgar yönü arkaya alınmalı DSCN2179.JPG
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    filtreli tam yüz gaz maskesi iyi olurdu...ve iş gözlüğü..
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    açık alanda yapılan boya işleri çevre kirliliği yaratmaz mı ? boya filtre edilmeden direk havaya yayılıyor
  4. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Çevreye zarar vermemek adına bence boya yapılan yerin altına bir şeyler serilmeli...
  5. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    risk değerlendirmesine yerin sulandırılmasını yazmıştım
  6. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Başıma gelen bir şeyi anlatayım size... çalıştığım bir projede aynı uygulamayı yaptım...yerleri sulattırdım... Kontrol Mühendisi gelip yer çatlaklarıdan toprağa karıştığını söyledi...betonu kırdırdım toprak analizi yaptırdım... Absürd ama gerçek :)
  7. inurlu123 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar boya tabancasının statik elektriklenmeye karsı topraklanması gerekiyor.nasıl bir yol izlemeliyim.topraklı hortum var mıdır.öyle birsey duydum arastırdım sağlıklı cevap bulamadım.yardımcı olurmusunuz
  8. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende şu an araştırıyorum fakat orijinal bir şey bulamadım. genelde pens ile topraklama sağlamışlar ancak bana pek sağlıklı gelmedi.
  9. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  10. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sanıyorum bunlar elektrikli modeller için, ülkemizde genelde havalı modeller kullanılıyor. yapılacak topraklamanın kompresör ile entegre olası daha pratik olur.
  11. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi