1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Açık alanlarda sigara yasağı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Açık Alanlarda Sigara Yasağı
  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, çocuk parklarında sigara içilememesi ve yetişkin parkları, hastane, cami ya da AVM gibi yerlerde ise yalnızca girişten uzak, belirli alanlarda içilebilmesine yönelik karar alındığını konuştu .

  [​IMG]

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, açık alanlardaki restoran ve kafelerde de artık sigara içilen ve içilmeyen alan ayrımı olacağını konuştu .

  Bu alanların oranları hususunda henüz karar verilmediğini açıklayan Müezzinoğlu, "Üçte bir sigara içilebilen alanı yüzde 25'e kadar indirmek gibi bir bakışımız var. Bunun için hedefimiz, Yılbaşı ya da 2014 sonu" diye belirtti .

  Sağlık Bakanı, "Çocuk parklarında sigara içilmeyecek. Yetişkin parklarında da tekrar parkın bir köşesinde sigara içme alanı olacak" diye belirtti .

  Hastane bahçelerinde, cami avlularında, AVM ve hastane girişlerinde kapıda belirli mesafe çizgiler çizileceğini açıklayan Müezzinoğlu, bu mesafe dışında sigara içme alanları yapılacağını belirtti .

  Uyuşturucuyla mücadele danışma hattı

  Müezzinoğlu, 15-24 yaş arasında uyuşturucu maddeyi en az bir kere test oranının Avrupa Birliği ülkelerinde yüzde 30, Türkiye'de ise yüzde 2,7 olduğunu belirtti .

  "Bunu bir avantaj olarak görüyoruz, bunu daha güçlü avantaja dönüştürmemiz gerek " diyen Bakan, "Yüzde 2 ya da 3 gencimizin denemiş olması dahi bizde mühim bir teyakkuz hali" diye açıkladı .

  Müezzinoğlu, "Uyuşturucu özelliği söz konusu olan tüm ürünleri, kimyasal olarak yasak kapsamına alıyoruz ki, 'ben esasen bunu bilmiyordum' dolayısıyla cezai müeyyideye tabi olmama gibi bir avantaj olmayacak" diye belirtti .

  Sağlık Bakanı, uyuşturucuyla mücadelede kişinin danışma hizmeti almasına imkan sağlayan ancak kimliğin bilinmeyeceği özel bir telefon hattı kurulacağını da konuştu .

  Sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı

  Sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı verilmesi hususunda da değinen Müezzinoğlu, "Meclis'te muhteşem gündem sorunu yaşamazsak, muhalefetin de buna itiraz edeceğini sanmıyorum, Meclis açılır açılmaz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızla çalışarak düzenlemesini getireceğiz. beş yıla 1 sene olarak düşünüyoruz" diye belirtti .

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   45,3 KB
   Görüntüleme:
   3.028
 2. hülya ünlü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  59208
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Harika bir haber keşke evlerde de sigara içmeyi yasaklasalar:)
 3. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Eskişehir
  Sertifika Numarası:
  45030
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
  süper bir haber... hele şu hastanelerde kapının önünde fosur fosur içilen sigaralar yok mu... beni zıvanadan çıkarıyor... aynı şekilde eşimle, çocuğumla parka gidiyorum, hava almak için, bazen sigara dumanından, geldiğimize, geleceğimize pişman oluyoruz...
 4. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Hedefimiz, Yılbaşı ya da 2014 sonu ne demek:)
 5. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  çocuk parkları konusunda kesinlikle katılıyorum ama gece oturmuş parkta okey oynuyorum , sigarama da mı karışacaklar. kısım kısım ayırma zorunluluğu olsun ancak tümden yasaklamak da abartı