1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Açik otopark r.d. örneği

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve hanvey1105 tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. hanvey1105 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Merhaba, açık otoparka ilişkin elinizde r.d. örneği var mı? ben biraz birşeyler hazırladım. ekliyorum bunu. eklenmesi gereken noktalar hususlar varsa ilave yaparsanız sevinirim.

Ekli Dosyalar:

2. Suleyman Yilmazoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Geçen hafta hazırlamıştım iyi denk geldi, buyrun..

Ekli Dosyalar:

3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Ölüm riski varsa bunu yeşille göstermeyin, risk 5 bile olsa yeşille göstermeyin yada ölüm riski var demeyin bu 5x5 i müfettişler kabul etmez...
    Yada alta bir not düşün ölüm riski içeren tehlikeler kabul edilemez devamlı denetim gerekir filan yazın ve gerekli denetimleri uygulayın.
  4. Suleyman Yilmazoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  5. Suleyman Yilmazoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Nurdan Hanım,

Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Size bu konuda şunu sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Örneğin:
    Elektrikten oluşabilecek bir risk için ( önlem alınmadan önce ) Şiddet:5 Olasılık:5 yani 5x5=25 dedikten sonra önlemler alındıktan sonra bence sadece olasılık düşer, elektrikten oluşabilecek şiddet nasıl düşebilir ki?
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bende bunu vurgulamak istemiştim. Burada şiddet düşmez, eğer ölüm tehlikesi bertaraf edilemiyorsa, bunu yeşille göstermek uygun değil o yüzden müfettişler matrisi kabul etmiyorlar, ya farklı bir risk analiz metodu ile çalışın yada risk skoru 5 dahi olsa kabul edilebilir göstermeyin. 5 in altındaki değerleri kabul edilebilir gösterirsiniz o zaman ölüm riski içeren bir tehlikeyi kabul etmemiş olursunuz. Bunu da mutlaka risk analizinizde belirtin. O zaman analizinize kimse bişey diyemez.

İyi çalışmalar dilerim...
  7. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Alınan bazı önlemler şiddeti de düşürebilir. Örnek adam direğin tepesin elektrik çarpıyor sonra elektrik adamı fırlatıyor ve aşağı düşüyor ölüyor. Mesela sen adamı man liftle çıkardın adam aşağı düşmedi ve ölüm olayı gerçekleşmedi. Bu mesela şiddeti düşürücü bir önlemdir.