1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    Arkadaşlar Sağlık Raporu ekte Sunulmuştur.

Ekli Dosyalar:

2. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey merhaba,

Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği kaldırılmasına rağmen hala yukarıda eklediğiniz formatta İş Yeri Hekimimizce Ağır ve Tehlikeli İşler Raporu ve aynı format üzerinden işe giriş muayeneleri de yapılmaktadır fiziksel olarak. Bu durumda yönetmelik iptal olduğu halde bu formatın kullanımı geçerliliğini koruyor mu? Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışacaklara ait işe giriş/periyodik muayene yapılması şartı şuan için herhangi bir yönetmelikte var mıdır?
    Bir de en son Kamu kurumlarından işe giriş sağlık raporu alınabilir diye duyuru yapıldı. Bu güncelliğini koruyor mu? herhangi bir yenilik var mı bu konu hakkında?

Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    bilmem ağlasam mı ağlamasam mı?yiğit muhtaç olmuş kuru soğana..:)..bu işin nüktesi olsun..evet aynı rapor formatı devam etmektedir ta ki sağlık raporu formatı çıkana kadar..evet ama çevrenizde OSGB varsa hekim varsa onlardan almak lazım,kanun gereği..kanunda denilen kamu kurumları için keyfi hale getirilmiştir suistimal edilmiştir...yorumum budur.
  4. Orçun Kapçak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bekkiler Balıkesir
    Bugün Tehlikeli sınıfta yer alan Metal Sanayi'de çalışmak için Sağlık Raporu aldım...
    Benden işyerimin istediği raporlar :

- Hemogram (Kan tahlilleri)
    - Odyometri (Kulak Ölçüm Raporu)
    - Akciğer Filmi

Bu listede eksik olan birçok kontrol olduğunu düşünüyorum...
  5. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NUROL
    Değerli arkadaşlar,

Konu ile alakalı yakın bir dostumun sorduğu soruya aslında kendimce cevap verdim (Çok tehlikeli sınıftayız herkez ATR alacak diye) ama acaba diye de içimden geçirdim. Şöyle ki;

-İş Yeri Çok tehlikeli sınıfta.
    -İşe alınması istenilen personel sol yanından felç geçirmiş his kaybı var (dışarıdan belli olmuyor).
    -Personelin herhangi bir özürlü raporu yok.
    -Ambarcı Yardımcısı- Temizlik işçisi olarak yada baska türlü zor olmayan işlerde istihdam edilmesi planlanıyor.

Şimdi ben bu personeli sallapati çalışan bir OSGB ye (bir sürü var) götürsem Ağır ve Tehlikeli işler raporunu çok rahat alırım. Ancak buna da içim el vermiyor.

Selamlar ve Saygılarımla...
  6. Ömer Çetinkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NUROL
  7. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İşe giriş muayenesi derken bir müşterimin geçmişte yaşadığı bir olayı nakletmek istedim, Kum ocağında gece bekçiliği yapan kişi epilepsi imiş. Ve yatağında sabah ölü olarak bulunmuş, tabi jandarma savcı vs. büyük sıkıntı yaşanmış, adamın önceden kullandığı ilaç reçetesi ile firma tabiri caizse ucuz atlatmış. Aklımızda bulunsun ;) işe giriş muayenesi önemli
  8. Serkan Kafadar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    hasta kendi özgeçmişinde belirtmezse laboratuar olarak epilepsi tanısı konamaz. epilepsi tanısı klinik oalrak, yani nöbet geçirildiğini gördükten sonra yada görenler ile konur.
  9. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşe giriş muayenesinde bir kargaşa var , bir özel sağlık kuruluşu bu hizmeti verdiğini söyledi fakat bakanlığında özel sağlık kuruluşlarının bu raporu veremeyeceğine dair bir duyurusu var (duyuru tarihi göremedim). Son durum nedir bilgisi olan arkadaşım aydınlatırsa sevinirim.
  10. newisg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    YDA İNŞAAT
    bu raporun adı tehlikeli ve çok tehlikeli sağlık raporu olarak değişmedi mi?
  11. Ömer Sourtimes İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İşvitrin