1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ağustos sınavı belgelendirme süreci hakkında önemli duyuru

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    18.08.2013 ve önceki tarihlerde yapılan İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavlarında başarılı olup belge almaya hak kazanan katılımcıların belgelerinin gönderilmesi sürecine ait işleyiş aşağıda açıklanmış olup tüm eğitim kurumlarının bu sürece uygun hareket etmeleri gerekmektedir.

Kişilerin evraklarında yapılan hatalar (onaysız belgeler, hatalı unvan bilgileri, lisans diploması eksikliği vb.) belge hazırlanma sürecini uzatmaktadır. Bu konularda katılımcıların ve Eğitim Kurumlarının özel hassasiyeti gerekli olup Eğitim Kurumları tarafından Genel Müdürlüğümüze gönderilecek her türlü bilgi ve belgenin doğruluğu Eğitim Kurumunun sorumluluğundadır.

Bu duyuruda belirtilen usule uygun şekilde hazırlanıp gönderilmeyen belge taleplerinin yerine getirilmesi mümkün olmayacaktır.

Belge Kontrol Esasları için Tıklayınız.

Belgelendirme İş Akış Şeması için Tıklayınız.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=egitim_kurumlari_is_akis
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Eylül 2013 ---
    EĞİTİM KURUMLARININ DİKKATİNE!

11.09.2013 tarihli Genel müdürlüğümüzün www.isggm.gov.tr internet adresinden yapılan “12.09.2013 Tarihinde Sonuçları Açıklanacak Sınavlara İlişkin Önemli Duyuru” başlıklı duyuruda: “Sınavları kazanan adayların belge talepleri, eğitim aldıkları kurumlar tarafından Genel Müdürlüğümüze iletilecek olup, bu konuda izlenecek yol hakkında 17.09.2013 tarihine kadar yayınlanacak ikinci duyurunun beklenmesi, bu tarihten önce belge talebi konusunda herhangi bir girişimde bulunulmaması gerekmektedir.” ifadesi yer almaktadır.

Bu itibarla belge başvurularının daha sağlıklı ve hızlı olması, adaylara en kısa sürede mağduriyet yaşatmadan belgelerinin iletilmesi Genel Müdürlüğümüz ve Eğitim Kurumlarının işlemleri uyumlu bir şekilde yapması ile sağlanacaktır.

Belge hazırlama ve teslim sürecinde izlenecek yol ve yöntemler ile ilgili daha hızlı iletişime geçebilmek için Kurumunuzun “daimi, etkin” kullanmakta olduğu bir e-posta adresine (mümkünse yedek e-posta adresi ile beraber… örn: sorumlu müdürün e-posta adresi yada büro hizmetlerinin e-posta adresi gibi…) ihtiyaç duyulmaktadır.

En geç 16.09.2013 tarihine kadar kurumunuz işlemlerinde kullanılmakta olan ve sürekli takip edilen bir ya da iki e-posta adresinden sebahattin.goker@csgb.gov.tr adresine “eğitim kurumunun adı/şube adı/iletişim bilgileri/irtibata geçilecek kişinin adı soyadı” gibi bilgileri içeren bir adet e-posta gönderilmesi gerekmektedir.
    Gereği rica olunur.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Yetkilendirme Daire Başkanlığı​

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=egitim_kurumlari_onemli_duyuru

12.09.2013 Tarihinde Sonucu Açıklanan İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına İtiraz Etmek İsteyenler İçin Duyuru

Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra, 12 Eylül 2013 tarihinden itibaren) dair itiraz başvuruları;
    Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin
    T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA,

Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi
    ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden
    herhangi birine,
    “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (On TL KDV Dahil)
    “Sınav Sonuçlarına İtiraz Ücreti”
    adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise,
    ÇSGB Genel Evrak Servisi
    İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp YEĞİTEK’e iletilecek ve kesin sonuçlar YEĞİTEK tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
  2. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Lisans diplomasını daha rahat almıştım.
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    12.09.2013 Tarihinde Sonucu Açıklanan İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına İtiraz Etmek İsteyenler İçin Duyuru

Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra, 12 Eylül 2013 tarihinden itibaren) dair itiraz başvuruları;
    Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin
    T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA,

Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi
    ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden
    herhangi birine,
    “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (On TL KDV Dahil)
    “Sınav Sonuçlarına İtiraz Ücreti”
    adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise,
    ÇSGB Genel Evrak Servisi
    İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp YEĞİTEK’e iletilecek ve kesin sonuçlar YEĞİTEK tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
  4. sertifika ücretini yatırdıktan sonra isg katip e tanımlanma 15 gün içerisinde mi oluyor? yoksa ben mi yanlış biliyorum.ayın 17 sinde yatırdım ücreti
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bunla ilgili taze bilgi geldi. Bakanlık "henüz mayıs ayında kazananların bir kısmı da bekliyor önce onlar sisteme girecek ardından sizinkiler. birde parayı yatırmak yetmiyormuş, eğitim kurumları belgeleri gönderecekler, sonra bakanlık eğitim kurumlarına liste gönderecek ve eğitim kurumları doğrudur diyerek bakanlığa yeniden gönderecek ondan sonra işlem başlatılacak" demiş..
  6. kurs,ayın 27 sinde listeleri göndermeye başlayacak.ondan sonra bakanlık tarafından 15 er günlük peryotlarla isg katipe tanımlama yapılacak