1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Aşağıda belirttiğim işyeri yapısında isg / osg birimi kurma zorunluluğu nedir?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Serkan UÇAR tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Serkan UÇAR İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar,

  Çok tehlikeli sınıfta yer alan bir işyeri düşünün. Aynı isimle fakat 5 farklı şehirde şubeleri var. Dolayısıyla her birinin adresi farklı olduğu için işyeri numaraları farklı, ancak işveren aynı. her bir işyerindeki işçi sayısı da 30 kişi olsun.

  Daha önceki mevzuata göre yargıtay içtihatlerine göre, işyeri numaraları farklı olduğu için her bir işyeri bağımsız farklı bir işyeri olarak görülüyordu.
  Şimdiki mevzuatta da bu konuda açık bir hüküm bulunmadığından, her bir işyerini bağımsız değerlendirilerek mi gerekiyor. bu karar herşeyi değiştirebileceği için önemli. Her bir işyeri için İSG uzmanı, İşyeri Hekimi, Sağlık Personeli mi gerekli.

  Mevzuatta açık buna ilişkin bir husus bulunmadığından görüş ve değerlendirmelerinizi bekliyorum.

  Şimdiden teşekkürler,
 2. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ayrı işyeri olarak kabul edilir. Aynı işyeri ortamında farklı sgk lar olsaydı tek bir işyeri olarak kabul edilebilirdi. Biz sizin durumunuzda ayrı olarak değerlendiriyoruz
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  5 işyeri var ve farklı 5 ilde faaliyet göstermektedir.

  1-bulundukları ilden OSGB yada bireysel uzman ve hekimden hizmeti almalı,(5 ayrı yere tek tek uzman ve hekim sözleşme yapılacak)
  2-çok tehlikeli olmasından ve 50 kişinin altında olmasından dolayı,1 temmuz-2013 itibari ile uzman ve hekim bulundurma yükümlülükleri başlıyacaktır,
  3-temmuz ayına kadar sağlık raporu,risk değerledirmesi ve acil eylem planlarını hazırlamaları gerekmektedir,(ocak-2013 yürülük tarihi)
 4. Serkan UÇAR İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  hızlı dönüşünüz için teşekkürler,