1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

A sınıfı uzman sayısı patladı ücretler düşüşe mi geçti!

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. mustafa bahar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67351
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    piyasa düşer belki ama sonunda yine yükselecek :) zira o ne iş olsa yaparım abicilerle 3'e - 5'e razı olan uzmancıklar doğal seleksiyona uğrayacak :) serengeti ve okawunga da kanun kanundur. ağzı yanan burada viyaklamsın sonra...
  2. catering hizmetleri az tehlikeli..bahsettiğiniz firmayı tanıyorum:) kaliteli ve iyi bir firma...yazık onlar bile bu işin maddi olarak hakkını vermiyorlar demek ki:(
  3. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    o zaman çok komik benden rakkam istemeleri.. az tehlikeli sınıf için A sınıfı uzmanı aramalarıda garip.. :eek:
    ama böcek ilaçlama çok tehlikeli. onun A ya ihtiyaçları var tabi..
    yinede rakam sormaları kadar abesle iştigal bir durum olamaz.. piyasayı anlamaya çalışıyorlar muhtemelen..
    sizin bildiğiniz firma aynı firma ise, ben çok şaşmadım, zira piyasada sektörlerinde tek el olmaya çalışıyorlar.. buda çok etik mi tartışılır..
  4. e.dpinar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar ben biraz sabırlı olmanızı öneriyorum. çünkü piyasada hiçbişey bilmeyen pat diye a yada b sınıfı uzman olmuş olan arkadaşlar ve ben işimi en ucuza nasıl kapatırım diyen işyeri sahiplari , denetimler başlayıp ta birilerine ceza kesildiğinde, yada önemli bir işkazası olduğunda anlıcaklar işin ciddiyetini. ve o zaman uzmanında işvereninde aklı başına gelecek. uzman her işe en azından bilmediği işe sırf para için atlayamayacak ve işyeri sahibi de boşver parasını işini iyi yapıyomusun demek zorunda bırakılacak...en azından ben öyle umuyorum. sabırla denetimlerin başlamasını bekliyorum...
  5. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    denetimler başladı bugün..dün pardon..dün arkadaşımla beraber çalışma yaptığımız kırathaneye 2 tane bayan müfettiş uğradı..kahvenin sahibi aradı beni dedi "doğan eğitimi nezaman vereceğiniz ; ceza yazmadılar fakat 10 gün süre tanıdılar"..
  6. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Aynen katılıyorum.
  7. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yapmadığın, kaybettiğin, imza altına almadığın vb... her türlü durumda sigorta şirketi aradan sıyrılır seni dımdızlak ortada bırakır. :)
  8. muhendis1970 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    OSGB mi kurdun aynen onların dili ile konuşmuşsun.zaten osgb lerde asla çalışmam .havalarını alsınlar. herkes kendine gelsin çalışmayın osgb lere serbest yapın işi
  9. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hekimlerin hipokrat yeminleri var bizlerse çapulcuyuz tabi aşağıya düşecek
  10. HASAN YAVAS İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34195
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bende bu işi yapmıyorum şuan.çünkü o fiyatlara yapılacak iş değil..4000 teklif ettiler ben kapadım telefonu:)şuan çalıştığım yerde 2000 alıyorum:))
  11. Deniz K. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bütün yeni uzmanlar aç, saldırıyorlar piyasaya halbuki doktorlar öyle mi?
  12. nazife memişler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  13. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    peki biri 170 e bildirmiş olaiblir mi?
    ben dün iki esnafla konuştum, döveceklerdi.. kdv dahil, 450 tl doktor, igu ve hemşire vermiş pek çok osgb, kabul etmemişler..
    50 tl den bi kuruş yukarı vermem diyorlar :D
  14. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arkadaşlar, birileri fiyatları düşürüyor.. bu çok ama çok açık.. 23 şubattan sonra dahada düşecek..
    neden mi? çünkü aralık sınavında 30 bin yükselme için giren oldu. 70 bin C sınıfı için. bu c lerden 30-35 bini şubatta yükselmeye girermi dersiniz? belki daha da fazlası? ne dersiniz? işte siz görün 23 şubat sonrasını. 30 bin A, 30 bin B olursa piyasada işte o zaman 10 TL ye teklifler gelir sırasıyla :)

ama mesele şu, igu arkadaşların bu rakamları kabul etmemesi.. eden olursa yapacak bişi yok.. bakanlığın istediği küçük esnafın yükünü düşürmekti.. öylede oldu ve olacak..
    ben şimdi size şunu sorarım, düşük fiyata bu forumdakilerin hiç biri çalışmayacaksa kim çalışacak? yada kim çalışıyorda rakamları geri çekiyor? peki o zaman bakanlık yeni bir yönetmelik çıkarıp, kaza ve ölüm olursa igu sorumlu değildir derse o zaman bu işi gönül rahatlığı ile yaparmıyız? o zaman rakamlar ne olur?
    ben son 1 hafta öncesine kadar çok umutluydum.. şimdi emin değilim artık.. sertifikayı almak için harcadığım paraları çıkarabilirem ne mutlu bana.. yoksa onlarda bana zarar bakanlığa kar olarak kalacak.. katiyen yapmam bu işi :(
  15. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    hayır..kırathane için rd , acil durum planı ve eğitim üstlendik..450 tl ye anlaşmıştık sadece eğitim kaldı, bu salı arkadaşım verecek eğitimlerini..müfettişler normal denetimdeydiler
  16. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    450 normal değil mi..xx osgb meslek odalarına bağlı bütün kuaförlere hizmeti 80 tl ye verecek hepsi içinde..5 gün önce sözleşme imzaladıklarını öğrendim..
  17. Efe Mercan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45806
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A SINIFI İSG UZMANIYIM 2005 DEN BERİ BU İŞLERDE AYLIK 10000 TL ALTINA DÜŞMEYİN ŞANTİYE BAŞINADA UZMAN OLARAK 5 KİŞDE ÇALIŞAN ANA ŞANTİYE ŞİRKETİNİN1000- 1500-2000 TL ALIRSINIZ BUNDAN AŞAĞI DÜŞMEYİN YENİ A SINIFLARINA DUYRULUR
  18. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    kuaförlere bilgi gitmemiş olmalı.. 42 kuaför portföyü olan bir mali müşavir teklif etti kabul etmedim..

450 normal diyorsan benim daha fazla yorum yapmama lüzum kalmamış demektir..
    zira rakkamların nasıl düştüğü ortada.. kuaförlerle 80 tl ye anlaşanlar katiyen görevini doğru yapmayacaktır.
    ben risk analizlerini gördüm.. basamak var diyor, baktı mbasamak yok.. yerler uygun diyor, halbuki kaygan, gerçekle alakası yok..

diğer yandan kartal otosanayi yönetimi kdv dahil 50 tl ye anlaşmış bir osgb ile.. 600 dükkan var. kimse dükkanlara gitmemiş.. 40 dk. lık toplu eğitim olmuş.. noldunun farkında değil dükkan sahipleri..

450 tl ye gelince, kdv yi çıkar, 381 tl. 150 tl doktor u çıkar, 231 tl. %20 stopajı çıkar, 192 küsür, kdv den zarar etmemek için fatura bulursan ne ala, bulamazsan biraz daha düşersin o ayrı.
    şimdi, 192 tl 150 sini igu ya verirler mi? sanmam.. 80 tl verse, 110 tl osgb ye kalır.. yada nasıl pay ederse..

100 kuaföre baksa, 19.200 eder.. iyi para dimi? peki dolaş bakalım 100 kuaförü bir ayda..
    yol parası?

peki dolaşacaklar mı? hayır.. kuaförde iş kazası görülmüş mü? cık. sanmam.. peki görülmeycek mi? bilinmez..

peki kuaförlere eğitimi nasıl vericen? dağınık durumdalar.. hatta pazar bile çalışıyorlar..
    peki önlemleri nasıl alıcan? kimytasal var, boya aseton, arkada bir odada üst üste duruyorlar.. yangın yada patlama olurmu? olmaz mı? kim garanti eder?

peki bir ayda 100 kuaförü dolaşınca halin nolur? gece 100 soru işareti ile uyurmusun? uyumazmısın?
    havalandırma kötü dedin, düzeltirler mi? ya zemin? milletin tırnağını temizledi manikür yaptı çalışan, biyolojik risk varmı dersin? peki napılacak? vs.. vs..
    sence değer mi? değerse çalışsın herkes..
    birşey daha,
    olmaz ama 100 kuaförden olduda birinde bir çalışana bişi oldu, o zaman kaç gün içerde geçer dersin?
  19. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    evet, 7 kişilik bir inşaata 1500 dedim, daha aramıyorlar..
  20. Evren TUTUK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Para için iş güvenliği uzmanı arkadaşlara sesleniyorum. Sizin yüzünüzden ben bu işi yapmak istemiyorum. 1 hafta önce 2000 liraya bursa da A sınıfı 43 yaşındaki bir bayanın işe başladığını biliyor ve o hanımefendiyi şiddetle kınıyorum. Para önemi değil de şu işin kalitesini düşürme be arkadaşım