1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

A sınıfı uzman sayısı patladı ücretler düşüşe mi geçti!

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben bunları soledıgımde herkes benı kınadı kabullenmedı,aklınız varsa bu meslege tamamen bağlanmayın ek iş olarak düşünün iş güvenliği uzmanlığı bence buyuk bı balondu ve patladı malesef her seyde oldugu gıbı bunun da tadı kactı cabucak...
  2. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    dediğin doğru.. 1-2 sene böle gidecek.. sonra içeri girenlerin sayısı artınca kıymete binebilir.. ama daha önce dediğim gibi, yılda 1700 ölümlü kaza oluyorsa ve 1700 igu ne yazık ki içeri girerse, pek farkedilmeyebilir.. zira 2-3 senede 89 binlerden 200 binlere ulaşabilir igu sayısı.. içlerindne 1700 üne nolmuş kim fark edecek..
  3. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o kazalarda herkesin içeri girdiğini de sanmayın...bazı gördüğüm bildiğim şeyler var şantiyelerde her kazada hapis yolu yok;)
  4. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    kayda geçen ve ve igu nun hatası olan her ölümlü kazada vardır diye düşünüyorum.
    olmayan varsa bilelim de bizde ona göre önlem alalım ;)
  5. HASAN YAVAS İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34195
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bireysel çalışın yine 2000 tlye çalışmayın..bireysel çalışarak daha fazla kazanabilirsiniz.uzman arkadaşlar birlik olup ortak çalışılınabilir.Osgb lere gebe kalmayın..
  6. birol dizman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Verilen emeklere yazık...Umarım herkes emeğinin karşılığını alır. Ama OSGB olayı oldukça bu biraz zor. 13 kişilik tehlikeli bir işyerine 200 + KDV ye iş yapıyorlar.daha ne diyeyim...
  7. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Demek ki işletmeye bile uğramayacaklar,araç masrafı var-yakıtı var ,....ucuz etin yahnisi
  8. birol dizman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Muhtemelen öyle..İstanbul'da yakıt parası zaten bir dünya.. Uzmanlık sınıfını A olarak nasıl düzeltebilirim. Çok takip edemedim sistemden nasıl değiştiriliyor. Yardımcı olurmusunuz...
  9. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    işletmeye uğramasını isteyen kim ki.. işletme sahibide istemiyor ki.. paramı verim yükümlülükten kurtulayım amacında..
    bekleyelm bakalım bu iş ne zaman patlayacak..
  10. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    İşletmeye uğramayacak A-B-C sınıfı uzmanlar-işyeri hekimleri,kağıt satıp hizmet vermeyecek OSGB ler ,bu işi de sulandırdık yazık.Umarım Bakanlık bu işin takipçisi ve denetçisi olur da İş kazası sayısında Avrupa birinciliğini devrediz.
  11. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    2000 liraya anlaşan A sınıfı uzman arkadaşımız kısmi süreli sözleşme yaptı sanırım.
  12. Nurullahsönmez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    suşehriliyim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Mart 2014 ---
    Hemşerim yapı denetim çalışanları 2820 tlden prim ödeniyor haberin olsun...
  13. Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68855
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SEÇİLMİŞ DETAY İNŞ..MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
    üstad primini bilmem ama 1000 ila 1500 tl maaş alanları biliyorum bel ki istisnai işlerde prim başka maaş başka olabilir. nitekim bazı işlerdede maaş yüksek ama asgari ücretten sigorta gösteriliyor inşaatlar da genelde böyle.. bu arada tanıştığımıza memnun oldum
  14. Nurullahsönmez İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende memnun oldum.tüm mühendis odalarının ve bakanlığın anlaşmasıyla 1 yıldır prim dediğim gibi 2820 tl üzerinden ödenmekte ama maaşlar dediğniz halde buna bir çare oda bizlerin ucuz düşünmemesiyle olabilir?!
  15. Serdar AKGÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Türkiye'nin en büyük kariyer sitesinde bir OSGB nin verdiği ilana bakınız ! İGU veya Hekim aranmıyor Pozisyon "Satış Müdürü" aranan tecrübe 7-20 yıl ! İş tanımında dikkat çeken bir görev "rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması" ! ve BOMBA aylık net maaş 1.000-2.000 TL , Doktora yapan da olur denilen bir OSGB klasiği bunu hayatım boyunca unutmayacağım.

OSGB 'lerin İGU ve Hekim avında olduklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesini düşürecek seviyede piyasa çalışması ve ücret politikası sergilediklerini biliyorum buna Türkiye şartlarında çok şaşırmıyorum -da bu bomba İLANI görünce gerçekten şaşırdım ve bu kadar da olmaz diyorum.

İLAN
    ---------------------------------------------

Firmamızın İSTANBUL ve BURSA şubelerinde çalıştırılmak üzere SATIŞ MÜDÜRÜ alınacaktır.

• OSGB satış alanında yöneticilik deneyimi olan,
    • İletişim becerisi güçlü, temsil yeteneği ve liderlik vasıfları gelişmiş,
    • Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
    • Seyahat engeli olmayan, aktif araç kullanabilen,
    • 35 - 45 yaşları arasında,
    • Mevcut satış ekibinin yönetilmesinden sorumlu olacak,
    • İletişim ve organizasyon yeteneği kuvvetli,
    • Müşteri portföyünün geliştirilmesi ve satışla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesinde yönetsel olarak rol alacak,
    • BAY / BAYAN SATIŞ MÜDÜRÜ.

• Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik yapılanma ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi,
    • Müşteri ihtiyaçları ve pazarın yapısı dikkate alınarak gerekli satış arttırıcı çalışmalarının planlanması ve sahada uygulanması,
    • Mevcut müşteri ziyaretlerinin gerçekleştirilerek, pazarın ihtiyaç ve beklentileri ile rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması,

[​IMG]Pozisyon Tipi: Sürekli / Tam zamanlı
    Eğitim Seviyesi: Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)
    Tecrübe: 7 - 20 yıl tecrübeli adaylar
    Aylık Net Ücret Aralığı: 1000 TL - 2000 TL
    Ehliyet: B
  16. Arkadaşlar çoğu konularda size katılmıyorum.
    1. İGU işyerinin asıl sorumlusu değildir, ben tam zamanlı çalışan uzman sayısının çok az %2 olduğu ve bu yüzden de işverenden sonra İKM 2. sorumlu olarak yönetmeliklerde geçiyor. yanı işyeri sizin ve tüm yük üzerinizde gibi davranmayın bence.
    2. İGU risk değerlendirmesi yapmaz, komisyon tarafından yapılan çalışmalara katılır. ben yazdım oldu diyemezsiniz. Bu iş bir ekip ve komisyon işidir.
    3. sahada yaklaşık 10 kişilik gruplara ustabaşları yard. atarsınız ve onlarda altında çalışanlardan sorumlu olur.
    4. Çoğu meslektaşlarımız Risk Değerlendirmesi Prosedürü yapmadan RD yapmaya çalışıyor. Prosedürde sorumluları güzelce atarsınız
    ve böyle bir çok konu var ....
    Birde şunu söylemek istiyorum Aile Sağlığı Merkezlerinde doktorlar 9 000 tl ye kadar maaş alıyor. Mesleğini ve maaşını doktorlarla vahim bir şekilde kıyaslayan arkadaşlara duyurulur.
    SON OLARAK, ÇOK PARA İLE RİSK ALINIR MANTIĞI BANA ÇOK YANLIŞ GELİYOR.
  17. Tuncer Bayık İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92009
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sidemir AŞ
    TAMAMEN KATILIYORUM.

Sivaslı değilim ama Sivas'ta çalışıyorum.
  18. Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68855
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SEÇİLMİŞ DETAY İNŞ..MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
    sizi tanıdığıma memnun oldum çalışma hayatınızda başarılar dilerim
  19. Barış Özener İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63807
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORTADOĞU OSGB
    3 kuruşa uzman çalıştıran OSGB lerin durumunu piyasada olanlar bilir.
    Firmaya gitmeden hizmet veren ,eğitim yapan ,risk analizini imzasız kaşesiz mail atan ......
    uzmanlar bu sektörün YÜZ KARASIdır. Ancak bunların piyasada uzun ömürlü olmayacağına inanıyorum
    Daha dün bu şekilde çalışan bir OSGB yi hizmet alan işyeri kanalıyla ÇSGB ye şikayet ettirip sözleşmesini fesh ettirdim
    Bu kişileri içimizden temizleyip uzmanların hakkettiği saygınlığa kavuşmasını sağlayacak olan bizleriz.
  20. Adem Arı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    90063
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TCDD
    Ben varım hemşerim. Ankarada yaşıyorum. Tanışalım. Sevgi ve Saygılarımla. Adem Arı