1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

A sınıfı uzman sayısı patladı ücretler düşüşe mi geçti!

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ tarafından 15 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ayrıca sakın a sınıfı olup da 4000 5000 lıraya anlaşma burda bu kadar sey yazdıktan sonra...bıraz tecrube edın de senın hıcbıse bılmeyen tecrubesız a sınıfı oldugunu anlamasın ısveren sonra oynamaya calısır senınle bır dost tavsıyesı;)
  2. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Benim çalışmak yada işsiz kalmak gibi bir derdim de yok. Ama belliki çok zoruna gitmiş A olamamak.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Ocak 2014 ---
    Sen merak etme. Ederin kaç onu söyle.
  3. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya sıdık yarıstıramam senle burda kusura bakma klavye şovmenlerıyle pek ısım olmaz 37 yasına gelmıssın daha yenı uzman olmuşsun havadan belkı gecen sene haberın bıle yokken hala burda nelerle ugrasıosun saygı sevıyesını ındırdın ıyıce,madem ıhtıyacın yok her yorumumun altına zıplama mesele a olup olmamak degıl mesele hak ederek o sevıyeye gelmek ya da kendı uzmanlıgının oldugu bolumde a sınıfı olarak çalışmak benım anlatmaya çalıştığım buydu ama bellı kı sen hala a b derdındesın..temmuz ayındakı kaldırılan yonetmelık bana yarıyodu sımdıkı de sana yarıyo uzatıcak bıse yok..ayrıca bu kadar para vermeye meraklıysan adının soyadının hakkını ver gıt sıvıl toplum orgutlerıne bağışta bulun da daha organıze daha guclu mıtıngler yapılabılsın ınsanlar hakkını daha ıyı sartlarda savunsun...
  4. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ankara
  5. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence eskiden beri A ve B sınıfı olanlar çok fazla etkilenmeyecek bu artıştan.
    Büyük firmaların ve çok tehlikeli klasmandaki tüm firmalar iş ilanlarına artık "3-5 yıl deneyimli" yazacak. Çünkü onlar için Uzman bulundurmuş olmaktan çok gerçekten uzman bulundurarak firmayı korumaları önemli.

Yeni ve deneyimsiz A ve B ler ise bence şuan en zor şartlada çalışacaklar. Deneyim yok birşey yok ama ondan istenen A sınıfı gibi iş yapmaları. Büyük ve tehlikeli işler ve maksimum risk. Allah kolaylık versin
  6. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Onur bey,21 aralık sınavı öncesi A sınıfı uzmanların aktif olarak çalışan sayısı 350 civarında. Yani ihtiyacı karşılayacak sayıda değil.
  7. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen öyle su anda olayın cıddıyetının farkında degıller bence bu sıstem yuzunden...
  8. Ali Ekber İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb ler fiyatları gereğinden fazla indiriyor, uzmanın üzerinden kazanılan para ile verilen ücret alakasız, bu formatta sömürürüm mantığı ile giderse firmalar, her bir isg uzmanı gider kendi adına firma kurar iş yapar verir öldüm fiyatları yinede teklif edilen ücretlerin bir kaç katını kazanır. OSGB ler kendi ayaklarına sıkıyorlar. Başka sektörlerdede bunu yaşadık, bir süre sonra küçükler büyüklerin batmasına sebep oldu.
    o yüzden kendileri bilir 1 sen yerler pastayı sonra aç kalır aç gözlü olanlar.
  9. Ali Ekber İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    afaki konuşuyorsunuz hocam Almanya gibi iş disiplini ve çalışana saygı olan bir ülke değil burası ikincisi de iyi olmak kendini ıspatlamak için elinde bir miktar kaynak olmalıdır. adam karın tokluğuna çalışırken neyle nasıl kendini geliştirecek birde 217 saat üzerinde iş gösterip normal çalışmasında da yasal sınırın çok üzerinde çalıştırırsa ne zaman neyle kimi geliştireceksin. fazla mesai ücreti ödemeyen firmaları bakanlığa bildirmek lazım. düzeltmeleri gereken bozuklukları kendileri çekinmeden yapıyorlar. böyle bir ortamda uzmanında işi değil öncelikli çıkarını düşünmesi normaldir.
  10. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Ali Bey niye benden kopya çekiyosunuz :)
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    neresine afaki dediniz anlamadım, ben başka birşey söylemişim siz Almanya'dan girip kendini geliştirmekten çıkıp başka şeylerden bahsetmişsiniz?
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bence eski a-b'ler asıl bu durumdan etkilenecek, fahiş ücret alanların ücretleri sorgulanmaya başlanacak. yani öyle eskisi gibi at koşturamayacaklar. koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi demişler bu yazgı değişecek... herkes kendi dar bakış açısından bakmaya çalışıyor, yeni kelimesi doğru ama deneyimsiz A diye birşey yok, A olanlar 10 yıl ve üzeri mesleki deneyime sahip. ayrıca şunu da belirteyim c-b-a'yım ve ben tecrübeliyim diye ortalıkta dolaşan bazı uzmanlardan memnun olmayan birçok işveren var.

şimdi osgb'ler ve c'ler yükseltme sınavıyla A sınıfı olanlara atıp tutuyor ama kazın ayağı öyle değil.
  13. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Adım soyadım sana niye dokundu anlamadım. STK konusu beni ilgilendirir, haddini bil
  14. eldaelif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sayın Levent Bey'in oda kurma konusunda ki çalışmalarına destek olalım arkadaşlar ve inanıyorum ki bütün kafamızdaki sorular cevabını bulacaktır..
  15. Levent bey kim? sanırım forum sitelerini karıştırdınız...
  16. eldaelif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben Hepimiz aynı amaç için uğraşıyoruz diye bunu paylaştım Ezel Hnm,sanırım bütün sıkıntılarımızı oda kurulması çabasına vereceğimiz destek çözecektir.
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ben de aynı soruyu soracaktım?
  18. Halil GENÇER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21758
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    GENÇER MÜHENDİSLİK
    Arkadaşlar, ben C sınıfı uzman olarak bana gelen teklifleri reddettim. (Bu arada nasipse 23.02.2013 de nasipse A sınıfı uzman olmak için sınava gireceğim. İlk sınava kaydolmama rağmen girmedim). Aylık 10.000 TL altında bir ücrete kesinlikle çalışmam. Bu belirlediğim ücret C sınıfı uzmanı olaraktır. Nasip olur da A sınıfı uzman olabilirsem o zaman en az 30.000 TL altında bir ücrete çalışmamayı düşünüyorum. Abartılı bir ücret belirlediğimi düşünenler çıkacaktır. Ama Allah muhafaza bir kaza olduğunda, karşılamak zorunda olacağımız tazminat vb. sıkıntılarda 3-5 bin TL ücretler bizi kurtarmaz. Ayrıca o kadar büyük riske giriyorsak bedelini almamız gerekir.
    OSGB' ler de çalışacak IGU arkadaşlara başarılar diler hak ettikleri ücretleri almalarını dilerim. Saygılarımla

Halil GENÇER
  19. Ali Ekber İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fark yaratabilmek kısmı var ya işte oraya afaki dedim. yazdığımın tamamı da gerekçesi ile alakalı. Ben Türkiye şartlarında, çalışmakla, geliştirmekle bir noktaya gelinebileceğine inanmıyorum. Hoş koşullar bunu yapmanızada fırsat vermiyor zaten. Bu Bütün sektörler için geçerli, %1 i belki dediğiniz formatta başarılı olabilmiştir ama geri kalan %99 başarılı görünenlerin arka planına baktığınızda kendini geliştirmek, kanıtlamaktan ziyade ilişki ve bağlantılar, sermaye vs görürsünüz. kimse inkar etmesin haketmeyenlerin haketmediği yerleri doldurduğu bir ülkede yaşıyoruz.
  20. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    afaki gereksiz söz anlamında dolayısıyla yazdığımın gereksiz bir söz olduğunu sanmıyorum. bir insan benzerlerine göre fark yaratabiliyorsa her yerde değerini bulur. ayrıca armut piş ağzıma düş mantığıyla elbette başarılı olamazsınız. şimdi gençlere bakıyorum herşey önlerine hazır gelsin diye bekliyorlar. bizler planlı bir şekilde çok çalışmalıyız, çok çalışıyorum birşey olmuyor diyorsanız demek ki yanlış birşeyler var. hedeflerimiz başkalarının değil kendi belirleyeceğimiz hedefler olmalı. haketmediği yerlerde olanlar var mı elbette var ama bu tüm dünyada böyle. zor şartlar insanların çözüm becerilerini geliştirir. herşeye olumlu tarafından bakmak lazım.