1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

A sınıfı uzman yanına tam zamanlı çalışan c sınıfı uzman atanması

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Ömer Faruk KARASAKAL tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Ömer Faruk KARASAKAL İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Böyle bir durumda ki yasal yükümlülük kimdedir?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Resmi olarak eğer C sınıfı OSGB bünyesinde çalışıyorsa A sınıfının atandağı yere ataması yapılmaktadır.diğer yandan firma tarafından C sınıfı çalıştırılma durumları var ve A sınıfı çalışmalarını birlikte yapmaktalar orda yasal sorumluluk A sınıfı kadar var diyebiliriz.çünkü daimi çalışılan yerde iş güvenliği sorumlusu olduğu için hakim sorumlu arar bunlar,inşaat mühendis,teknikerleri,şantiye şefleri,proje müdürleri,uygulama koordinatörleri ve iş güvenliği sorumlusu kişilerdir..
 3. Ömer Faruk KARASAKAL İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Hocam C sınıfı firma tarafından değil, OSGB bünyesinde çalışmaktadır. Görev olarak, sahada tam zamanlı çalışıp A sınıfına raporlama yapmak diye geçmektedir.
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Senin ihmalin söz konusu olursa kodesi boylarsın..ve söyle isgkatipten atamanıda yapsınlar..(eğer o firmaya A sınıfı isgkatipten atama yapmışlarsa yapabilirler)