1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

A ve b 'ye yükselme sınavı için dilekçe,adres,evrak ve duyuru bilgileri hk.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    ben dün sabah elden verdim sabah 8:30 da ordaydım İ blokta evrak bölümüne teslim ettim evrak no verdiler sadece dilekçe ve prim dökümü aldılar barkodlu olmasına gerek yok ben öyle verdim
  2. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İ blok mu ben yanlış yeremi verdimki evrakları :) B blok diye hatırlıyorum
  3. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    b bloktan i bloğa geçiş vardı Yetkilendirme daire başkanlığı olarak geçiyodu
  4. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler
  5. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler
  6. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    ya bişey soracam.benim 1330 günüm var,geriye kalan 170 gün acigimi kapattıktan sonra 2014 te yapılacak sinavlara başvurabilirmiyim.yoksa 12 kasıma kadar 1500 günü dolduramayan hakkını kayıp mi ediyor.bilgisi olan aydinlatsin lütfen...
  7. Hakan Başaran_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    71006
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

tam emın olmamakla bırlıkte 2. sınava basvurabılırsınız bence.
  8. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Askerlikte geçen günlerin primi ödereyek tamamlarsak bu kabul görüyormu Alo 170 soranınız oldumu?
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    ben sormadım ama sayılmadığına dair epey bir görüş belirten olmuştu.
  10. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    Askerlik süresi çalışma süresi olarak kabul edildiği için askerlik suresinin primini yatırarak o sureyi ekletebilirsiniz.bu şekilde 1500 günü tamamlayabilirsiniz ...
  11. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    kargo gönderirken Yetkilendirme Daire Başkanlığını eklemeyi unutmayın lütfen
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Tuncay bey, kurumunuzdan resmi yazı aldınız mı merak ettim?
  13. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    okul müdürlüğümden Hizmet belgesi,ve kendi personel özlük sayfamdan(mebbis)çalışma durumuma ait belgeyi çıkardım.müdüre imzalattım
  14. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Arkadaşlar 1 yıl içinde 2 sınav hakkı olacak deniyor. Ancak benim Mart gibi 3000 günüm doluyor. Mart Nisan gibi ayrı sınav açıp ayrı başvuru mu alırlar? Yoksa tek başvuru için mi iki sınav hakkı tanıyacaklar kafam karıştı.Eğer iki sınav için ayrı ayrı başvuracaksak, önce B sıınıfı belgesini alıp ardından A sınıfının da sınavına başvurabilir miyiz?
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    hizmet belgesi dediğiniz hizmet dökümü sanırım yani göreve başlama tarihi ve nerelerde görev yaptığınıza dair, prim günü gözüküyor mu sizin mebbis'te veya hizmet dökümünde?
  16. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    aynen öyle.Hizmet gün olarak gözükmüyor.gün,ay,yıl olarak yazıyor.mesela benimkinde 22 yıl 3 ay 18 gün...bende bugün itibariyle güne çevirip yazdım not olarak.dilekçeyi alan arkadaşlar yorulmasın diye:p
  17. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    mantıklı bir yol, emekli sandığından prim gününü almak başlı başına bir mesele, ben de cumaya kadar halletmeye çalışayım, teşekkürler.
  18. Kemal KILINÇ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır takip edemedim o yüzden soruyorum. 18 ağustostaki sınavla C sınıfı uzman oldum. Prim gün sayım Ekim ayı sonu itibari ile 1440. Başvuru itibari ile mi 1500 olması lazım? Eğer öyle ise bir sonraki sınavda B sınavı için başvuru yapabilecek miyim?
  19. nejlaaslan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77119
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bende bugün verdim evrakları ,ek olarak diplomayı da verdim.Diploma yazmıyordu duyuru da ama 170 arayan kişilere verilmesi gerektiği iletilmiş bende bu yüzden ekledim, gerekmiyorsa onu alayım dedim ama memur fazla evrak göz çıkartmaz iyi olur dedi :)
  20. uğur göçer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    17619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar benim 2 sene ayda 60 gün prim ödemem var ve 10 günde askerlik borçlanması yaptığım zaman, 3000 gün oluyor. Ben yönetmeliğe baktığım zaman, A sınıfı uzmanlık sınavına girmemde bir sakınca olduğunu düşünmüyorum. Yorumlarınız benim için önemli, lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız? Sizce sınava girmem mümkün mü?
    GEÇİCİ MADDE 2 (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    girmeye hak kazanırlar.