1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

A ve b 'ye yükselme sınavı için dilekçe,adres,evrak ve duyuru bilgileri hk.

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Onur Bey,

C'den Aralık sınavıyla B'ye geçip, bir sonraki sınavla da B'den A'ya geçiş olabilecek diye yorumlanıyor aşağıdaki maddeye istinaden. Fakat uygulaması nasıl olur, bakanlık o şekilde kabul eder mi bilmiyorum. Bu sebeple 3000 gününüzün olması gerekmeyecek belki de. B'yi aldıktan sonra 1800 gün varsa o zmn A'ya da başvuru yapabilirsiniz.

GEÇİCİ MADDE 2 (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.
  2. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    durum karışık ama umur bey şu anda hakkınız olan b sınavına girin bence , yarın ne olacağı belli değil 2 sindende olmayın derim. Şimdiki sınava girmeyip direk mayısta A sınavına girmeniz durumunda 2. sınav hakkınız kalmıyor.
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Onur bey prim süresi değişken olduğu için aralık sınavı dışında yapılacak diğer sınavlarda da mantıken yeniden başvuru almaları gerekiyor. aralık sınavına B için başvurup, sonra örneğin mayıs sınavına zaten 3000 günü dolduracağınız için her halükarda başvuru yapabileceğinizi düşünüyorum ama b olursanız b sertifikası, sonra a olursanız a sertifikası için ayrı ayrı ücret ödemek durumunda kalacaksınız.
  4. reha demirel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Diploma fotokopisi nerden çıktı.Duyuruda öyle bişey yazmıyor.Zaten belgen varsa diploman ya da çıkış belgen bakanlıkta var.Ben dilekçe ve prim dökümünü gönderdim.
  5. oguzzhann61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bureau veritas
    e devletten barkodlu değilde normal yolladım çıktı alıp ,sorun olur mu ?
  6. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Sevgili Meslektaşım,

Barkodlu olsaydı iyi olurdu. İnsiyatif kullanılabilir ama kullanılmayadabilir. Ama belgelendirmeniz hatalı ise zaten uzman belgesini vermeyecekler. Doğru ise sorun yok. Ben de A sınavına gireceğim. Ben işimi sağlama aldım, barkodlu gönderdim, diploma fotokopisini de gönderdim. Fazla bilgi göz çıkarmaz. Başarılar dilerim.
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Duyuruda "İstenilen belgelerde herhangi bir onay şartı aranmamaktadır." deniliyor, bu doğrultuda bir problem çıkacağını zannetmiyorum.
  8. Funda T. KURT İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28588
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİLÇEV MÜHENDİSLİK
    arkadaşlar bu barkodlu çıktı nasıl oluyor o_O benim 4a dan ve 4b den günlerimin toplamı 1750 civarında oluyor.. 4a da gün sayısı yazıyor ama tabiki 4b den bakılınca 3yıl 8 ay 21 gün yazıyor. çıktı alınca altına toplamalımıyım yoksa ayıp mı olur :)
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    dilekçenizde şu sicil numarasıyla şu kadar, şu sicil numarasıyla şu kadar olmak üzere toplam .... gün şeklinde belirtin, çıktıları ekleyin.
  10. Funda T. KURT İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28588
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİLÇEV MÜHENDİSLİK

peki barkodlu çıktı nedir baktım ama öyle bişey görmedim..:(
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    türkiye.gov.tr'den girerseniz barkodlu belge oluştur şeklinde bir tuş var, oradan alabilirsiniz.
  12. Funda T. KURT İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28588
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİLÇEV MÜHENDİSLİK

işte o tuşu görmemişim biraz daha bakayım.. teşekkür ederim:)
  13. gulden avcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba bu dilekçe gönderimi sınavlarda başarısız olanlar içinde geçerli midir.
  14. 3. sınav hakkınızı kullanmak istiyorsanız dilekçe göndermeniz gerekli
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sgk 4/a hizmet dökümü kısmına tıkladığınızda üstte çıkıyor.
  16. gulden avcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

peki ezel hanım burada ki paylaşılan formattaki gibi yazılacak çünkü bununla alakalı çok bilgi yok sizden bilgi almam mümkün mü acaba
  17. Murat Ilgaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93835
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Duyuruda hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır şeklinde belirtiyor. 1 ayda 30 günden fazla primin yatabilir hangi zaman dilimi sözcüğünün açıklaması bu. 3000 gün çalışan değil 3000 prim günü olan a sınıfı sınavına girebilir
  18. Konu: Ek Sınav hakkı hk.

T.C. ÇALIŞMA VESOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VEGÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    YETKİLENDİRMEDAİRE BAŞKANLIĞINA;

Bakanlığınızca yetkilendirilmiş eğitimkurumu olan ……………………… Eğitim Kurumunda ……/…../….. tarihinde (C) sınıfı iş güvenliğiuzmanlığı temel eğitim programında eğitim alıp sınav hakkımı kaybettim.
    Bu itibarla; 11.10.2013 tarihli ve28792 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki,Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dairyönetmeliğin “sınav hakkı” başlıklı Geçici3. Maddesi uyarınca 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak (C) sınıfı İş GüvenliğiUzmanlığı Belge sınavına katılmam hususunda gereğini arz ederim.
    Saygılarımla,
    ……/…./…..

bu işinize yarar diye düşünüyorum
  19. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A sınıfı için konuları nasıl bulacağız genelde c ile aynı.
  20. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi