1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Abd’li maden sahibi 31 yılla yargılanıyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ABD’li maden sahibi 31 yılla yargılanıyor
  ABD, dört yıl önce 39 madencinin öldüğü maden faciasında faturayı kömür madeni sahibine kesmeye hazırlanıyor. Madenin sahibi Blankenship güvenlik kuralları ihlali ve yalan ifade vermekten 31 yıl hapisle yargılanacak

  DIŞ HABERLER SERVİSİ

  ABD’de 2010 yılında meydana gelen kömür madenindeki patlama nedeniyle madenin o zamanki sahibi Donald Blankenship hakkında ceza davası açıldı. Güvenlik kuralları ihlali ve yetkililere yalan ifade verme suçlamalarıyla mahkemeye çağrılan Blankenship’in 31 yıla kadar hapsi isteniyor.

  40 yılın en büyük kazası
  Batı Virginia eyaletindeki “Upper Big Branch” adlı madende yaşanan patlamada 29 madenci yerin yaklaşık 370 metre altında mahsur kalarak hayatını kaybetmişti.
  2011 yılında Maden Güvenliği ve sağlık İdaresi tarafından hazırlanan raporda, patlama gerekçesi olarak “kömür tozu ve metanın alev almasına yol açan güvenlik ihlali” gösterilmişti. Aynı yıl, Blankenship’in sahibi olduğu ve madeni işleten Massey Enerji şirketi, ABD Adalet Bakanlığı’yla uzlaştı ve 300 güvenlik önlemi ihlali için 209 milyon dolar ödedi.

  ‘Kaza önlenebilirdi’
  Patlamadan sekiz ay sonra emekli olan Blankenship’in 31 yıla kadar hapsi isteniyor. Geçen perşembe açılan davada, Blankenship’in “daha fazla kömür üretip fazla PARA[​IMG] kazanmak ve güvenlik masraflarını düşürmek amacıyla” güvenlik tedbirlerini ihmal ettiği iddia ediliyor.

  Maden sahibinin güvenlik uygulamaları konusunda hükümet yetkililerine yalan söylediği belirtiliyor.
  Kazanın aslında önlenebilir olduğu ancak Blankenship’in madene havalandırma bacası yapmayı reddettiği ve yeterli sayıda güvenlik görevlisi çalıştırmadığı dava metninde yer alıyor. Avukat William Taylor, “Müvekkilim temize çıkacak. Kendisi maden güvenliğinin önemli bir savunucusudur” dedi. Maden İşçileri Birliği Başkanı Cecil Roberts, bu davanın adalet bekleyen aileler açısından çok önemli bir adım olduğunu belirtti.

  Kaynak:Milliyet