1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Abd'de çıkan yangında 19 itfaiyeci hayatını kaybetti

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Kubilay Altınoğlu tarafından 1 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Kubilay Altınoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  79366
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yaz ayında artan orman yangınlarının biri bitiyor biri başlıyor. Orman yangınlarıyla boğuşan ülkelerin başında ise Amerika Birleşik Devletleri geliyor. ABD'nin Arizona eyaletinde, çalılık arazide hızla yayılan yangını söndürmeye çalışan 19 itfaiyeci hayatını kaybetti.
  Amerika'nın başı yangınlardan kurtulmuyor. Phoenix kentinin 129 kilometre kuzeybatısındaki küçük Yarnell kasabasını alevlerin tehdit ettiği, itfaiyecilerinin kasaba yakınlarında yangını durdurmaya çalışırken hayatını kaybetti. Bölge itfaiyesi, "19 itfaiyeci Yarnell Hill yangınında yaşamını yitirdi. Bu cesur erkek ve kadın itfaiyecilerin aileleri ve arkadaşları için dua edin" açıklamasında bulundu.

  Geçtiğimiz cuma gününden bu yana yaklaşık 1000 dönümlük çalı ve otluk arazide genişleyen yangın, yüksek sıcaklık ve kuru hava koşulları sebebiyle yayılmaya devam ediyor. Yarnell kasabası civarında insanların tahliye edildiği, 50 evin boşaltıldığı belirtiliyor.

  Kaynak:http://www.haberkita.com/19-itfaiyeci-hayatini-kaybetti_77128.html#.UdEp75xmPZI