1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acı gerçekler1

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Tuncay Kılıç tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Tuncay Kılıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugün bir arkadaşla tanıştım.Ne iş yapıyosuna geldi konu kimya muhendisi ve iş guvenliği uzmanıyım dedim ama ikisinide yapmıyorum dedim.Kendiside baya buyuk bir firmada tekniker olarak çalışıyomuş.Ben iş guvenliği uzmanıyım deyince alla alla neden yapmıyosun ki dedi çok buyuk para kazaniýo iş guvenliği uzmanları neden yapmıyosun dedi.Neyse dedim sizin orda iş guvrnliģi uygulamaları nasıl dedim.Dışardan mı hizmet alıyosunuz yoksa şirket bunyesinde iş guvrnliğiği uzmanları mı var dedim.Bunun gibi bi kaç soru sordum.Arkadaş bana valla ben iş guvenliği uzmanlarını ne gordum ne başka bişey sadece maaşının 10 binin uzerinde olduğunu biliyorum dedi.Konuşma biraz daha uzun ama ozet olarak geçtim :).Iş guvenliği uzmanlığı yapmıyorum yapmayıda düşünmüyorum şu aşamada ama boyle olmamalı.
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sayın TUNCAY KILIÇ
    Arkadaş bir şehir efsanesinden bahsetmiş . Herkes öyle sanıyor ve öyle biliyor ama gelin görün ki sektörün ne hale geldiğini bilmiyorlar.
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Bence sıkıntı sektörde değil insanlarda. Hala aynı kalitede çalışan uzmanlar var benim gördüğüm. Tabi sektörü bozanlar bence aracı kurumlar. ;)
  4. Tuncay Kılıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mevzu o kişinin o kadar alması değil.Ki o kişinin aldığını tahmin ediyorum o civarlarda.Bahsettiğim firma çok büyük bir firma ve buyuk bir alana hizmet veriyor.5 uzman bile yetersiz o firma için.Çok fazla bilgi sahibi olmamakla beraber tek başına kağit uzerinde herşeyi bitiriyorlar olayı gibime geliyor.Çünkü ben benzer bir firmaya hizmet veren osgbde çalıştım.Az ćok biliyorum onlara maaliyetini.Hakkiyla yapılsa iş guvenliği hizmeti o firmanın aylık 80-90 bin tl tek uzmanla hallediyosalar 10 bin tl bedava onlar için...Neyse mevzu zaten o değildi benim için hakkıyla yapsın 50 alsın.Alıyo ve almıyo beni çok enterese etmiyor.Adama nasıl diyorum sizde iş guvenliği diyorum ne bileyim 10 bin kusur lira alan bir iş guvenliği uzmanı var diyor.Görmemiş bile hiç.Acı olan tarafı bu.Sana acı bir durumdan daha bahseteyim bu iş guvenliği sen sahada çalışırsın çabalarsın 2-3 bine bi olumsuzluk olur hayatını karartırlar.O adam hiç sahaya ćıkmadan işi kitabına oyle uydururki hiç başına hiç birşey gelmez yaşanacak olumsuzluktan dolayı..