1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil çıkış vaziyet planları

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  Sayın üyeler,

  İşletmelerde iş güvenliğin önemi ve durumu acil durumlarda belli olmaktadır. Acil durumlarda personel ne kadar sakin ve prosedürlere uygun davranıyorsa çalışmalarınızda bu oranda başarılıdır diyebiliriz.

  Acil çıkış kapılarının görünürlüğü ile ilgili konuşurken konu konuyu açtı ve şimdi bahsedeceğim konuya geldik.

  Personeliniz kendisine en yakın acil çıkışı bilmiyorsa kapınız ben buradayım dese bile o kapıyı bulamayacaktır. Bu nedenle acil durumlardan önce yapılması gereken bir çalışmada acil çıkış planlarıdır. Bunun için ihtiyacınız olan şey çalışma yerinizin mimari çizimleridir. Bunda dikkat edilmesi gereken bir noktayı paylaşayım çok büyük genel bir plan amacına uygun olmayacaktır. yemekhaneden çıkış gösterilecekse yemekhane ve çıkışa kadar olan yerler gösterilmelidir. Gereksiz ayrıntılara girilmemelidir. Birkaç örnek plan ekleyeyim.
  1-2.jpg