1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil cevap :(

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Aydın AKÇAY tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Aydın AKÇAY İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  1-)3 kişinin çalıştığı 1 pres 2 torna 1 freeze tezgahında kaç durdurma kaç başlatma düğmesi bulunur?
  2-)1 pres 2 torna 1 freeze tezgahında kaç durdurma kaç başlatma düğmesi bulunur?
  3-Bir makinede 3 çalışan çalışıyor ise bu makinede en az kaç durdurma kaç başlatma düğmesi bulunur ?
 2. sina76 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  -Bir büyük tezgah veya makinenin çeşitli kısımlarında birden fazla işçi çalışıyorsa, her işçi için bir çalıştırma ve bir de durdurma düğmesi bulunacak, ancak bütün çalıştırma düğmelerine basılmadan makine çalışmayacak ve fakat sadece bir adet durdurma düğmesine basıldığı halde makine duracaktır.
  -- Uzaktan kumanda ile harekete geçirilen makine ve tezgahların yanlarında bulunanları ikaz etmek üzere, çalışmaya başlamadan önce sesli ve/veya ışıklı ikaz verilecektir.Makine çalışmaya başlamadan etraftakileri uyaracaktır
  -Ayak pedalı ile çalışan makine ve tezgâhlarda, pedalların üzerinde ancak bir ayağın girebileceği bir koruyucu olacak, bu koruyucular çıkarılmayacak ve bozulmayacaktır
  -
  Makine ve tezgâhların elektrik şalterleri aşağıdaki özellik ve nitelikte olacaktır:
  -Şalter ve kumanda düğmeleri, kendiliğinden veya herhangi bir çarpma ile makineyi hareket ettirmeyecek, üzerine oturmak, avuç içi ile basmak ve dirsek teması ile çalışmayacak şekilde ve işçilerin kolayca kullanabileceği yerde olacaktır.
  -Çalıştırma düğmeleri yeşil, durdurma düğmeleri kırmızı renkte olacaktır.
 3. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  bence
  makineler ayrı ise her biri için birer durdurma birer başlatma
  aynı makinede ise toplamda 4 durdurma 4 başlatma 1 ana başlatma (herhangi birisi kesilirse ana başlatma çalışmadan diğerleri çalışmayacak ve tezgah ile arasında mesafe olacak)
 4. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Acil durumda butona uzanabilecekleri kadar buton bulunur. Tutup da 8 metrelik tezgah için 1 veya 2 buton koy denilmez yani. Çalışan bi yerini kaptırdığında butona uzanamayacaksa hiçbir anlamı yok o butonların.
 5. her işçi için bir anahtar ve ana anahtar değilmidir bu işin özü
 6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  öss mi kpss soruşumu kafam karıştı