1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil durum aydınlatmaları

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Emine KALE tarafından 16 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. Emine KALE İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146205
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Merhaba arkadaşlar acil durum aydınlatmalarının uygun şekilde çalışıp çalışmadığının takibi için yürüttüğünüz bi çalışma var mıdır? kontrol ederken hangi kriterlere bakılmalıdır?
 2. İsmail Uygur İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  44592
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  MURAT TİC. KABLO SAN. A.Ş.
  Acil durum aydınlatmalarımız ayrı sigortaya bağlı. Yaklaşık olarak 2 haftada bir bu sigortaları indirerek hem çalışıp çalışmadıklarını kontrol ediyoruz hem de boşalt/doldur yaparak akülerin uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda akülerin fiili deşarj süresini bildiğimiz için her kontrolde akü dayanım süresini de test etmiş oluyoruz.
  Normalde bu cihazların üzerinde test düğmesi olur. Bizim bazı cihazlarımızda test düğmesi olmadığı ve aydınlatmaların büyük kısmı tek tek kontrolü zorlaştıracak kadar yüksekte olduğu için acil durum aydınlatmalarını ayrı sigortaya bağladık.