1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil durum bilgi kartı hepimizde olmalı

Konusu 'Yaşam Güvenliği' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  [​IMG]

  AFAD Acil Durum Bilgi Kartı
  [​IMG] Afet ve acil durumlarla karşılaştığımızda ve yaralanmamız durumunda ilkyardım hayatta kalmamızı belirleyen en önemli unsur haline gelebilmekte. İlkyardımın hızlı ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlayan en önemli koşullardan biri de ilkyardıma ihtiyaç duyan kişi hakkında “doğru bilgi” sahibi olmaktır.

  Kullanılan ilaçlar, allerji durumu, kan grubu, sürekli rahatsızlık gibi bilgiler, ilkyardımda bulunacak kişiler için oldukça hayati önem taşımaktadır. Çünkü en hızlı ve doğru müdahale ancak bu bilgilerin bilinmesi ile mümkün olabilmektedir. AFAD’ ın hazırlamış olduğu Acil Durum Bilgi Kartı na size ait olan bilgileri doğru bir şekilde yazmanız ve yanınızda bulundurmanız durumunda, olası bir afet ya da kaza durumunda size en uygun ilkyardım ve müdahalenin yapılmasına büyük katkı sağlayacaktır.