1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil durum ekibi nasıl oluşturulacak?

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve dumanibo tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. dumanibo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Çok tehlikeli sınıfta ve 2 vardiyalı sistemde her vardiyada sadece 2 kişi var. Toplam personel sayısı 6 kişi. İşyeri dağın başında. En yakın meskun mahal 1 saatlik yolda. Biri olsa bir diğeri olmayacak vardiyada. Böyle bir işletmede acil durum ekipleri nasıl oluşturulacak?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    İlkyardımcı sertfikası olan biri var mı meb onaylı ? Diğerlerinden herbirini bir ekibe atayın olayı çözün. Farklı vardiyada olması durumu değiştirmez. Ben kanunda farklı vardiyada olanlar seçilemez diye bir ibare görmedim gören varsa yazsın biz de bilelim.
  3. dumanibo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Peki ilkyardım sertifikası olan kişi mesaide değilken ilkyardım gerektiren bir olay olursa nasıl olacak? Yani formaliteden öteye gitmiyor mu bu o zaman?
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi
    MADDE 11 – (1) İşveren; işyerlerinde tehlike sınıflarını tespit eden Tebliğde belirlenmiş olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 30 çalışana, tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 40 çalışana ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde 50 çalışana kadar;
    a) Arama, kurtarma ve tahliye,
    b) Yangınla mücadele,
    konularının her biri için uygun donanıma sahip ve özel eğitimli en az birer çalışanı destek elemanı olarak görevlendirir. İşyerinde bunları aşan sayılarda çalışanın bulunması halinde, tehlike sınıfına göre her 30, 40 ve 50’ye kadar çalışan için birer destek elemanı daha görevlendirir.
    (2) İşveren, ilkyardım konusunda 22/5/2002 tarihli ve 24762 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İlkyardım Yönetmeliği esaslarına göre destek elemanı görevlendirir.
    (3) Her konu için birden fazla çalışanın görevlendirilmesi gereken işyerlerinde bu çalışanlar konularına göre ekipler halinde koordineli olarak görev yapar. Her ekipte bir ekip başı bulunur.
    (4) İşveren tarafından acil durumlarda ekipler arası gerekli koordinasyonu sağlamak üzere çalışanları arasından bir sorumlu görevlendirilir.
    (5) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde birinci fıkrada belirtilen yükümlülüğü yerine getirmek üzere bir kişi görevlendirilmesi yeterlidir.

İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik

Ekli Dosyalar:

5. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Vardiya düzenini sertifikalı kısılere ve her vardiyada olacak sekılde düzenlemeniz gerekir.