1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil durum ekipleri ekipman,donanım ve kkd kullanımları hakkında

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Emine KALE tarafından 10 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Emine KALE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gelal Çorap
    merhaba,

acil durum yönetmeliğine göre yangınla mücadele için nomeks kıyafet vs olma gibi bi zorunluluk yok ama arama kurtarma ve tahliye ekipleri kuruyoruz e bu kıyafetler olmadan nasıl kurtarma yapacak çalışanlar? çıkamadım işin içinden
  2. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
    Burda firmanın yangın yükü nedir? çabuk mu tutuşur ? depolarınızda ve atelyelerinizde neler var, iş yerinizin büyüklüğünü ve binanızın yapısı nedir? Çatı çöker mi? bunları önünüze koyun. Aaa bir de itfaiye kaç dakikada gelebilir? İtfaiyenin araç ve techisatı yeterli midir( özellikle anadoluda itfaiyeler çok yetersiz donanımdadır)? bunlarıda önüzüze koyup düşünün. Bunlar sizin ihtiyacınızı belirliyecektir.

Bildiğim kereste fabrikasında senede en az 6 yangın çıkıyor ve çok iyi müdahalecileri var. Adamlar açık alanda çalıştıkları için ısıya maruz kalmıyorlar ve koruyucu techisat almamışlar.

Fakat bir pamuk hallaçlama fabrikası var ki pamuk balyaları yandı mı önünü alamayacakları için 2 takım nomex 2 takım temiz hava seti aldılar.

Eğer iş yerinizde yangının profosyoneller gelene kadar kontrolden çıkabileceğini düşünüyorsanız. Ve ekibinizi yangın mahalline girebilecek şekilde eğitebileceğinizi düşünüyorsanız almalısınız çok çoğu 1 tkm 2000 tl dir. Gerekli görmezseniz Baret, Yanmaz eldiven ve Çizme yeterli olacaktır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Nisan 2014 ---
    Nasıl bir iş yerinde çalışıyorsunuz ?
  3. Emine KALE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gelal Çorap
    13 kişilik az tehlikeli bi avizeci için acil durum planı yapıyorum bu kapsamda lazım. Bina 3 katlı 2000m2 kapalı alan toplamda. Ankara sitelerde yani itfaiyenin techizat ve gelme süresinin sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ekip yangınla Mücadele için eğitilemez diye varsayarsak bunları aldırmaya gerek yok diyosunuz yanlış mı anladım? bu durumda acil durum planı ekipler vs. sadece göstermelik oluyor gibi
  4. Emine KALE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gelal Çorap
    sıkıntı şu benim için benim asıl çalıştığım yer tekstil sektörü ve bende 2şer takım nomeks kıyafet temizhava seti ve alüminize yangın kıyafeti aldırdım ancak kçük ölçekte bi yer için nasıl yapacağımı bilemiyorum . bunlara ihityaç var mı yok mu?
  5. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
    benim demek istediğim ihtiyaç varsa aldırmalısınız. İhtiyacı kendiniz belirliyeceksiniz. Mesela Nomex Zonguldak itfaiyesinde hala yok. Bana sorarsanız avizeci için nomex e gerek hiç yok.
  6. Emine KALE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gelal Çorap
    teşekkür ederim yardımınız için