1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil durum ekiplerinin eğitmi

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve gulkubra tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba bazı kaynaklarda acil durum ekiplerinin özel kuruluşlar tarafından eğitim alması gerektiği yazıyor bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
  2. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    ben yangın söndürme ekibime İtfaye den eğitim aldırdım... mesela
  3. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet itfaiyenin bu konuda bir haftalık eğitimleri oluyor. bende danışmanlığını yaptığım firmada acil durum ekibindeki arkadaşları itfaiyeye eğitime göndereceğim.
  4. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Kalabalık giderseniz takdire şayan bir indirim alırsınız....Merve hanım...
  5. MerveUngoren İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kocasinan itfaiyesi genel müdür yardımcısıyla görüşmüştüm. firmaya da geliyorlarmış. firma bu konularda oldukça duyarlı. masraftan kaçacağını sanmıyorum. ama daha teklif almadık :)
  6. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    kimse kaçmaz da... yinede bilginize:)
  7. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    1 haftalık ne eğitimi bu?
    Acil durum ekiplerine eğitim verilmeli Binaların Yangından Korunması ile İlgili Yönetmeliğe göre.
    Sadece söndürme ekibi yetersiz kalır
  8. Ongun_OKAY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Tuğba Hanım ben sadece bu eğitimi itfaiye den yangın söndürme ekibime aldırdım. Can-kur la ve sivil savunmayla görüşüyorum zaman ayarlamalarını yaptığımda yangından korunma ile ilgili tüm eğitimleri aldırmak için çalışmaktayım.
  9. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim tuğba hanım yani itfai ye hem söndürme hem kurtarma hem de tahliye ekibine eğitim mi veriyor yoksa itfaiye dışındaki özel kuruluşlardan mı aldırmam gerekecek?
  10. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İtfaiye veriyor evet,yazı ile başvuru yapın; 6 saat eğitim, akabinde tatbikat yapılıyor
  11. suheyla yavuz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    bu konu faydalı oldu benim de hizmet verdiğim firmalarda ekipler ve eğitimleri ile ilgili soru işaretlerim var
    itfaiye eğitimi 1 hafta sürüyor
    özel eğitim merkezlerinin eğitimleri ise çok daha kısa
    hangisini tercih etmeliyiz
  12. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben özel bir kuruluşu tercih ettim bence bu konuda yeterliydiler. İşveren den 2günü zor aldım 1haftayı nasıl alayım malesef iş güvenliği zihniyeti hala oturmadığı hem angarya hem de sadece gider olarak bakıyorlar. Geldiler yerinde de eğitimi verdiler önceden çalıştıkları kişiler hakkında da bilgi veriler.
  13. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yangınla ilgili eğitimi uzman verir, bunun dışında yangın tatbikatını yerel itfaiye biriminden her 6 ayda 1 talep edip yaptırmak lazım... başka bir eğitimi var mı bilmiyorum... ?
  14. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Yangın eğitimleri bir kaç safhada verilebilir.Ancak çalışanlara verilen yani genel tarzda alınması gereken eğitimin adı temel yangın eğitimidir.biz bu eğitimleri 3 saat teorik ve 1 saat pratik olarak veriyoruz.Bu zaten yeterlidir.
  15. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Tabi taslak onaylanırsa bu tatbikatların aralıkları artacak.
    İtfaiye ye veya bu konuda uzman firmalardan bu eğitimleri aldırmakta fayda var.
  16. Serdar Demirci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yangın eğitimini siz itfaiyeye personel gönderirseniz 5 günde eğitimi veriyorlar.. eğer sizin yerinizde eğitim verilirse ozamanda 30-40 kişiye kadar personelinize aldırabilirsiniz 3 günde tamamlıyorlar.. tabii itfaiyeye göndediğiniz kişi sayısı başına ücret öğlen yemekli olarak veriliyor yarım pansiyon gibi:)
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yılda bir söndürme ve kurtarma tatbikatı yapılacak ve isg uzman ve hekim bu ekip eğitimlerini verebiliyor bu eğitimlerin imzalaı matbu evrak olmasını istiyor yönetmelik..ayrıca işverene konusunda uzman dış kaynaklı eğitimler konusunda düzenlemede yapabliyor diyor..