1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Acil durum ,tahliye planlarının önemi(güney kore feribot faciası)

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 25 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  G.Kore’deki feribot kazası için ‘cinayet’ değerlendirmesi
  21/04 08:59 CET

  Ayrıca bakınız

  Güney Kore’deki feribot kazasının sebepleri ile ilgili karanlık noktalar netleşmeye başladı. Gemi mürettebatı ile Deniz Trafik Kontrol Merkezi (VTS) arasında yapılan son görüşmeler dün kamuoyu ile paylaşıldı.

  475 kişi taşıyan feribot batmadan önceki yaklaşık 15 dakikayı kapsayan konuşmalardan kaptan ve mürettebatın panik halinde olduğu; yolcuların tahliyesi için harekete geçmekte kararsız kaldığı anlaşılıyor.

  Bunun üzerine bir açıklama yapan Devlet Başkanı Park Geun-hye, gemideki sorumluların davranışlarını ‘akıl almaz ve kabul edilemez’ sözleriyle değerlendirdi. Yaşananların bir ‘cinayet’ gibi olduğunu kaydeden Geun-hye, kaptanın Jindo adası kontrol merkezinin talimatlarına uymadığını ve bunun hoşgörülmeyeceğini ifade etti.

  Geçtiğimiz hafta çarşamba günü başkent Seul’ün batısındaki Incheon limanından Jindo adasına giderken sulara gömülen feribotta resmi açıklamalara göre 64 kişi hayatını kaybetti; 238 kişi halen kayıp.

  Yoculardan 350’ye yakını bir okul gezisine katılan öğrenci ve öğretmenlerdi. Kayıp yolcuların yakınlarının ümitsiz bekleyişi ise sürüyor.

  Günlerdir Incheon ve Jindo adası limanlarında bekleşen aileler, sorumluların cezalandırılmasını istiyor.

  Kaza ile ilgili olarak gemi kaptanının da aralarında bulunduğu mürettebattan beş kişi tutuklandı. 174 kişinin sağ kurtarıldığı kazaya ilişkin soruşturma devam ediyor.

  Copyright © 2014 euronews
  http://tr.euronews.com/2014/04/21/gkore-deki-feribot-kazasi-icin-cinayet-degerlendirmesi/
  http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26250591.asp