1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil durum tatbikatı ile ilgili dokümanı olan var mı?

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Kemal Atlıtürk tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arakdaşlar acil durum tatbikatı yaptıracağım elinde kontrol listesi veya tatbikat rapor örneği olan arkadaş var mı.

  tşkler.

  saygılarımla,
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  Ekli Dosyalar:

 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 4. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Erkan Bey,

  senaryo yazmak istiyorum ama dahaönce yazılmış görmedğim için tereddüt ettim. Neyse bakayım...

  tşkler
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  15.10.20..
  ACİL DURUM TAHLİYE TATBİKATI


  15.10.2009 tarihinde (Cuma günü) saat 12.25’de ............. san. ve Tic. A. Ş. fabrikasında MDF bölümünde bulunan talaşların tutuşması Yangın çıkmasına neden olmuştur.
  Çalışanların çoğunluğunun yemek paydosunda olması yangının geç fark edilmesine neden olmuştur.
  Yangını ilk fark eden kişi Eşref Özgüler olmuş ve Yangın alarm butonu’na basarak çalışanları durumdan haberdar etmiştir.

  Yangın alarmını duyan çalışanlar Acil Durum gereği, hızlı bir şekilde fabrikayı boşaltarak Acil Durum Toplanma yerinde toplanmışlardır.
  Acil Durum Yangın Söndürme ekibinden Recep Arslan, Dursun Kurt ve Vahit Civelek hemen yangın söndürücülerini alarak olay yerine koşmuşlar ve Yangına gerekli müdahaleyi yaparak yangını 12 dakika içerisinde söndürmüşlerdir.
  Diğer taraftan Toplanma yerinde yapılan yoklamada Salih Yılmaz’ın olmadığı fark edilmiştir.
  Kurtarma (Tahliye) Ekibi’nden Şaban Demirel, Çetin Velioğlu ve Bahattin Özmen Salih Yılmaz ’ı kurtarmak için fabrika içerisine gitmişler.
  Dışarı çıkmak için hızla koşarken ayağı kapı eşiğine takılan Salih Yılmaz yere düşerek kafasını da yere çarpmış ve yaralanmıştır. Aldığı darbeden dolayı baygınlık geçirmiş ve dışarı çıkamamıştır. Salih Yılmaz’ı yerde baygın vaziyette bulan Kurtarma ekibi yaralıyı hemen dışarıya taşımışlardır. Yaralının alnındaki kan kaybının durdurulması için İlk müdahale İlk Yardım ekibi İsmail Ataseven, M. Ali Sağlam ve Hakan Karaman tarafından yapılmıştır.
  Güvenlik ekibinden Nermin Yıldız Şehali Ambulans çağırmış ve 18 dakika sonra Ambulans gelmiş ve yaralıyı alarak Düzce Devlet Hastahanesi’ne götürmüştür.
  Durum Şirket Müdürü Hakan Zengin’e telefonla bildirildi.
  Şehirde bulunan Hakan bey 15 dakika içerisinde fabrikaya ulaşmıştır.
  Toplanma yerinde bulunan çalışanlara “Geçmiş olsun” konuşması yapan Hakan bey bu gibi olaylarla bir daha karşılaşmamak için herkesin daha dikkatli olmasını istedi.
  İlk Yardım Ekibinden Hakan Karaman ile birlikte Ambulansla hastaneye gönderilen Yaralı Salih Yılmaz’ın durumunun iyi olduğu tespit edildi. Ve yapılan pansumandan sonra yaralı evine gönderildi.
  Meydana gelen yangın olayı Acil Durum Kriz Ekibi Hakan bey’in başkanlığında saat 15.30’da Acil Durum değerlendirme toplantısı yapılmış, yangının çıkış sebebinin araştırılması İçin Yavuz bey, İsa bey ve Musa bey’den oluşan bir komisyon kurulması kararlaştırıldı.
  Genel Müdür Hakan bey, Yangın sonucu meydana hasarın tespit edilmesi için Hasar Tespit Ekibinin, gerekli çalışmalara hemen başlaması talimatını verdi.  Tahir ŞAHİN

  İş Güvenliği Uzmanı

  Ekli Dosyalar:

 6. Kemal Atlıtürk Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bu örnek kafamdaki senaryoyu netleştirdi tşkler.