1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil durum vaziyet planı(krokisi)

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Emrah Gebeş tarafından 9 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  üslubunu beğenmedim adamım ne demek
  burada olma amacımız her şeyi ticarileştirmek değil elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmak
  zaten hepimiz iyi yada kötü bir iş yapıyoruz para için bir şeylerin kavgasını veriyoruz buda bir ticarettir zaten
  fakat burada bir şey paylaşan arkadaşlarımız farkındaysanız eğer emeklerini paylaşıyorlar ve karşılığında para talep etmiyorlar
  bir konuda destek almak isteyen kişilere ilk cevabımız ben 100 e yaparım derseniz sizden sonra gelen diğer bir kişi ben 75 e yaparım der sonra ne olur bunun sonu gelmez 50 25 .......
  sana zorla yapıyorsun yada parasız yap demedim teknik ressam olabilirsin doğrudur ben de auto cad biliyorum ne çıkar ki ama excell de de yapıyorum auto cad te de yapıyorum ne oluyor, ikisi de asıl amacımız olan tahliye planını sağlıyor. işte bunu karşılıklı olarak birbirimize aşılayabilirsek bir şeyler elde etmiş oluruz
  ha unutmadan adamım da dememiştim
 2. next06 İSGforum Üyesi

  sana kolay gelsin ADAMIM
  100 TL YE KROKİ ÇİZİLİR
 3. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  gulkubra hanım acil eylem planını öle üstün cizim proğramlarında cizmenize gerek yok word basit cizim yapmanız yeterli olur zaten amaç basit anlaşılır olması.Hem kendiniz çizmeniz ve uğraşmanızda fayda vardır deneyim olur.
 4. fehmi16 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 5. byurak mert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 6. Abidin Özler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  63771
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Meditek Yazılım
  Kroki Editörü Nedir?

  Kroki Editörü, acil durum tahliye planlarını kolayca çizebilmeniz için geliştirilmiş bir çizim programıdır. Kütüphanesinde yer alan hazır şekil ve simgeler sayesinde çizim süreci sizi yormaz. Siz sadece hangi şeklin çizilmesini istediğinizi seçersiniz, Kroki Editörü sizin için çizimi gerçekleştirir. Başka programlarda saatlerce uğraştığınız çizimleri, Kroki Editörü ile dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz.

  Kroki Editörü, çizim alanını katmanlara (layer) ayırarak kullanır ve vektörel çizimler yapar. Diğer gelişmiş vektörel çizim programlarının aksine Kroki Editörünü kullanabilmek için herhangi bir eğitim almanız veya çizim programları hakkında tecrübeli olmanız gerekmez. Temel şekil ve simgeler, sizin seçiminize göre otomatik hesaplanır ve çizilir. Size sadece yerleştimek, boyutlandırmak kalır.
  [​IMG]
  Kroki Editörü ile Neler Yapabilirsiniz?  • Örnek çizim kütüphanesinden bitmiş bir krokiyi seçip sadece üzerinde düzenlemeler yaparak çiziminizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz.
  • Çizim ekranı A boyutlu (A3, A4 vs) çıktılara en uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Sizin tekrardan sığdırma vs. gibi işlemlerle uğraşmanız gerekmez.
  • Tahliye planlarında bulunması gereken simgeler hazır olarak sunulmuştur ve sadece çift tıklayarak çizime ekleyebilirsiniz.
  • Bir kroki üzerinde olması gerekebilecek tüm temel şekiller hazır olarak tanımlanmıştır. Siz çizmek için uğraşmazsınız, sadece seçersiniz.
  • Kroki Editörü katmanlı (layer) çizimleri destekler. Çok katlı bina krokilerini tek ekranda tasarlayabilir, çıktı alırken katmanları görünmez yaparak her katı ayrı ayrı yazdırabilirsiniz.
  • Acil durum telefonları tablosu, pusula gibi standart çizimler de hazır olarak bulunmaktadır. Siz ayrıca bunları çizmek için uğraşmazsınız.
  • Çıktı alacağınız her kağıt boyutu için ayrı ayrı çizim yapmanız gerekmez. Kroki Editörü ile yaptığınız çizimler yazıcınızdaki kağıda otomatik olarak sığdırılır.
  • Bilgisayarnızda kayıtlı resim, simge, işaret levhası, firma logosu gibi görsel öğerleri krokiye ekleyebilir, kendinize özgü tasarımlar hazırlayabilirsiniz.
  • Yaptığınız çizimlerin grafik ortamı ne kadar zengin olursa olsun, varsayılan kayıt dosyası metin tabanlı xml dosyadır ve bilgisayarınızda çok az yer kaplar.


  http://meditekyazilim.net/cozumler.aspx?solution=kroki