1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil eylem planı örnek teşkil eder umarım

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve isghizmetadmin tarafından 16 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Ekte paylaşmış olduğum 19 sayfalık acil eylem planı " www.isghizmet.com " sistem üzerinde 7 dakikada hazırlanmıştır.
    patronların vurdum duymazlığı yüzünden acil aranacak telefonlara en yakın imamıda ekledim :)

Ekli Dosyalar:

2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Bu arada planla ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Eklenmesi gerekli dediğiniz unsurları yazarsanız sevinirim.
  3. worldofsofi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72896
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    imam kısmına sesli güldüm:)))
  4. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    :) bence kanunen eklenmeli şu şartlarda ;)
  5. worldofsofi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72896
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aaaa eklemişsiniz hakkaten:eek:
  6. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    sistemde yok tabiki sadece örnekte :)
  7. worldofsofi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72896
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sarı çizmeli mehmet ağa ve pokemon da olunca ekipte, evet anladım:)
  8. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    konu fazla ciddi olunca arkadaşları azda olasa gülümsetelim istedim...:)
  9. zafer106510 İSGforum Üyesi

Ellerinize sağlık.
  10. Tahir Delen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çevrelog Çevre Danışmanlık İş Sağlığı Güvenliği Hizmetleri
    elinize sağlık....
  11. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    fatih bey ben uzman değilim malum iş güvenliği müfettiş liğinden emekli A sınıfı uzmanın hazırladığı belge bu. ben formule edip sistem üzerinde hıslı yapılır hale getirdim. talepler dogrultusunda güncellemek bizim elimizde tabiki.
  12. s.ozdur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhabalar.böyle güzel bi forum bulup üye olduğum için mutluyum.sorularımda yardımcı olursanız acemilik dönemimi daha rahat atlatacağıma inanıyorum.şimdiden teşekkü edrim.kazasıs günler.
    SORUM;
    2,3.4 yani çok az çalışanı olan işletmelerde acil eylem planını nasıl hazırlicaz.yani haberleşme,ilk yardım vs.gruplarını nasıl oluşturacağız.yardımcı olursanız sevinirim.
  13. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    çok haklısınız sistemde bulunan tamamen genl küçük işletmelere yönelik. çok tehlikeli gruplar için mutlaka düzenleme gelicektir. ancak şu anda osgb ler bile çok tehlkeli grupların işlerini almak istemiyor. zaten su anda tüm hizmetler küçük işletmeler üzerinde yoğunlaşmış durumda...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2013 ---
    ama şunuda belirtmek isterim ne kadar genlde olsa yayınladığım bilgileri değiştirilmiş olan bir baraj inşaatının acil plan eylemi :)
  14. Mehmet Gürzoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benim de merak ettiğim bir konu bu
    nasıl yapmak lazım? bütün ekiplere aynı kişileri tekrar tekrar mı yazacağız? :) yoksa her ekibe 1 kişi mi yazmak daha mantıklı olur?
  15. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    benim bildiğim personel sayısı yeterliyse her ekibe ayrı atama yapmak lazım ama 3-5 kişilik bir yerde nasıl olacak?:(
  16. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    16133
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK TASLAĞI'nı incelerseniz çok abes maddelerle karşılacaksınız. Yönetmelik eğer bu hali ile yayınlanırsa tam bir facia...

Örn. Tehlikeli Her 10 kişi başına bir çalışanın ekiplerden birinde olmasını istiyor.

800 çalışan varsa 80 kişilik bir yangın söndürme ekibi düşünemiyorum... 80 kişilik söndürme ekibim olacaksa zaten itfaiyeye gerek kalmayacak...

Ekli Dosyalar:

17. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    talha bey teşekkürler.
    krokiler hariç olmuş ozaman :) ama sistemde kroki çizdiremem ki :( onuda rapora eklicek uzmanlar artık.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Nisan 2013 ---
    bu arada bence tabir hatası var orada tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerlerinde 10 kişiden fazlaysa ekipler kurulmalı olacak :) çünkü devamındaki satırda 1 den fazla kişi seçilirse diye devam ediyor. ima hatası bence o kısım:)
  18. aydın kankal İSGforum Üyesi

Merhaba Talha Bey,
    Çalışanların % 10 nu normal bence , 800 personeli olan bir firma 3 vardiyedir. 80 yangın söndürme ekibi de 3 'e bölünecek tesisin de yüz ölçümü de fazla ise her bölüm den personel olacak ekipteki personelin bazıları işe gelmeyecek bazıları yıllık izine cıkacak vs.
    iyi çalışmalar..