1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil eylem planı-rd-eğitimler hk.

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Volkan AZAK tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Volkan AZAK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba arkadaşlar,
    arkadaşım isg c sınıfı uzman oldu darısı bizim başımıza artık ne diyelim:)
    tekstil firmasından teklif geldi nasl bir yol izleyeceğimizi bilmediğimizden sizlerle paylaşmak istedim ve konuyu nerede açacağımı bilmediğim için kusura bakmayın :s

OCAK itibari ile yapılması gereken
    Risk analizi
    Acil eylem planı
    eğitimlerini
    (Eğitimlerden - hangileri verecek - nerede yazmaktadır yönetmelik olarak - bunları paylaşabilirsiniz sevirim:))
    verebilir mi?

fakat fiyat teklifi verdiğinde FATURA vs nasıl olacak ? sonuç itibari ile arkadaşım başka bir yerde farklı bir braşta çalışıyor yapma imkanı varmı bedelini elden alsa sorun olurmu ?
    birde sınavı kazandı fakat daha herhangi bir numarası vs. sistemde gözükmüyor numarayı nasıl öğrenebiliriz?
    yardımlarınız için teşekkür eder,
    iyi çalışmalar dilerim,
  2. erdal salkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    volkan kardeşim merhaba bu tarz bi hizmet verebilmek için bir ortak sağlık güvenlik biriminden yardım almak zorundasınız.istanbul veya Trakya bölgesindeyseniz bize ulaşabilirsiniz.yardımcı olmaya çalışırız.erdal salkaya 0533 371 26 44 www.ses-osgb.com
  3. isg katip numarası oluşana kadar evet bi isg uzmanına mutlaka ihtiyacın var, forumdan bununla ilgili açıklamalar ve nasıl yapabiliceğine dair yollar defalarca anlatılmış ufak bi arama yaparsan rastlarsın sanırım.. ille bi osgbye itiyacın olmadığı anlatılmış..

kolay gelsin..
  4. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    Eğitimler için ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'e bakabilirsiniz.
    Ben eğitimlerimi daha çok hangi sektör ise onlara uygun vermeye gayret ediyorum, yani gıda sektöründeki birine baretle ilgili detaylı anlatıma pek gerek yok bence, onların kendi işlerinde kullandıkları yada kullanacakları bilgileri vermemiz gerekiyor.

Faturalaşma kısmını inanın vergi ödemesiyle, kdvsiyle çok kapsamlı olduğundan ben pek yorumda bulunamıyorum.
    Sonuçta uzman ise belge numarası varsa bence hizmet verebilir, destek elemanı olarak analizde görünür, faturayı bilemem, bizler örnek insanlar olmamız gerektiğinden dolayı fatura kesilmesi ve gösterilmesi taraftarıyım ama bilemiyorum ...
  5. Defalarca yazıldı ama gene yazmakta fayda var. İleride zor durumda kalmak istemiyorsanız.
    İsg Uzmanı olarak çalışabilmek için İKİ yol var.
    1- OSGB ile Tam zamanlı veya Part time çalışarak İSG Hizmeti Vermek. (OSGB hizmet verdiğiniz gün kadar SGK pirimi yatırmalı)
    2-Çalışmak istediğiniz firmada tam zamanlı veya part time olarak çalışmak (İş yeri Hizmet verdiğiniz gün kadar SGK Pirimi Yatırmalı)

Fatura keserek bireysel olarak yapılan çalışmalarda ileride sıkıntı yaşayabilirsiniz.
    (Bu durum gözardı edilebilir de) böyle bir riski alarak çalışmak istiyorsanız. Haberiniz olsun fatura keserek çalışanlar da var.
  6. İşverenin iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile ilgili yükümlülükleri
    MADDE 5 – (1) İşveren, işyerlerinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi ve uygulanmasının izlenmesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi, çalışanların ilk yardım ve acil tedavi ile koruyucu sağlık ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla; çalışanları arasından bu Yönetmelikte belirtilen nitelikleri haiz bir veya birden fazla işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli görevlendirir. Gerekli nitelikleri haiz olması halinde tehlike sınıfı ve çalışan sayısını dikkate alarak bu hizmetin yerine getirilmesini kendisi üstlenebilir.
    (2) İşveren, işyerinde gerekli niteliklere sahip personel bulunmaması halinde birinci fıkrada sayılan yükümlülüklerinin tamamını veya bir kısmını, OSGB’lerden hizmet alarak yerine getirebilir.
  7. İbrahim Şenol İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Uzman ile sözleşme yapma yükümlülüğü olmayan firmalara bireysel olarak fatura veya serbest meslek makbuzu karşılığında danışmanlık hizmeti verebilirsiniz bu hizmetin içeriği risk değerlendirmesi acil eylem planları olabilir...