1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil eylem planı yardım

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Anıl Pehlivan tarafından 26 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Anıl Pehlivan Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Aydın
    Sertifika Numarası:
    43268
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Pehlivan Madencilik-Mühendislik / Teknik Nezaretçi
    Kapalı alanı 1500 m2 olan 8 depo var.Acil eylem planı hazırlamaktayım.Burada mısır gibi gıdalar depolanmakta ve çoğu da boş.
    Her depoda olması gereken Yangın söndürücü kaç tane olmalıdır.1 tane yeterli midir?Bir de buraya yapılacak acil çıkış işaretinin ebadı hakkında yönetmelikte geçen bir büyüklük var mı?
  2. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik 19.12.2007 tarihl 26735 sayılı resmi gazatede yayımlanmış madde 99- Taşınabilir söndürme tüpleri
    MADDE 99- (1) Taşınabilir söndürme tüplerinin tipi ve sayısı, mekânlarda var olan durum ve risklere göre belirlenir. Buna göre;
    a) A sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, çok maksatlı kuru kimyevi tozlu veya sulu,
    b) B sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, kuru kimyevi tozlu, karbondioksitli veya köpüklü,
    c) C sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, kuru kimyevi tozlu veya karbondioksitli,
    ç) D sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, kuru metal tozlu,
    söndürme tüpleri bulundurulur.
    (2) Düşük tehlike sınıfında her 500 m2, orta tehlike ve yüksek tehlike sınıfında her 250 m² yapı inşaat alanı için 1 adet olmak üzere, uygun tipte 6 kg’lık yangın söndürme tüpü bulundurulması gerekir.
  3. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğüİkinci Kısım: Sağlık Şartları ve Güvenlik Tedbirleri
    Birinci Bölüm: İşyerlerinde Bulunması Gereken Sağlık Şartları ve Güvenlik Tedbirleri Madde 19 - Yangının, yedek aydınlatma tesisatını bozması ihtimali bulunan yerlerde; ışığı yansıtacak işaretler, fosforesan boya, pilli lambalar uygun yerlere yerleştirilecek veya bunlara benzer tedbirler alınacaktır.BEŞİNCİ KISIM : İşyerlerinde İşkazalarını Önlemek Üzere Alınacak Güvenlik Tedbirleri ve Bulundurulması Gereken AraçlarBİRİNCİ BÖLÜM : İşyerlerinde Yangına Karşı Alınacak Güvenlik Tedbirleri:
    Madde 113 - Çıkış kapıları, menteşeli olacak ve dışarıya açılacaktır. Bu kapıların kullanılmasında sakınca görüldüğü hallerde, yatay sürgülü kapılar kullanılacaktır. Çıkış kapılarının arasındaki uzaklık 5 metreden fazla ve kapı genişlikleri de 120 santimetreden az olmayacaktır. Çıkış kapıları kolayca görülecek şekilde işaretlenecek ve bu kapıların önünde ve civarında çıkış veya bunların görülmesini güçleştirecek hiç bir engel bulundurulmayacaktır.​
  4. Anıl Pehlivan Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Aydın
    Sertifika Numarası:
    43268
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Pehlivan Madencilik-Mühendislik / Teknik Nezaretçi
    Teşekkür ederim aygün123 ve Jesadilek...Çok yoğun bir dönemdeyim,hazırcılık yapmak istedim :)
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    uzmanlarımız yasal gerekler konusunda çok iyiler..teşekkürler
  6. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkürler Erkan bey, bu maddeler benim saha gözlem raporlarımda yer alıyor, yasal maddelerle patronlara sunarsanız zorluk çıkmıyor.;)
  7. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    rica ederim ,ben de bilmiyordum sayenizde araştırdım.