1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil kimyasal kazalar hastaliklar gercekleşen vakalar

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve fikret.dlk tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. fikret.dlk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Kimyasal kaza hastalık kısacası kimyasal tehlikeler hakında herşey elinde dökümanı bulunan arkadaşlar bizimle paylaşırsa memnun oluruz saygılarla
 2. zeyno06 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  döküman şuan yükyemiyorum ama kısaca başımızdan geçen bir olayı anlatayım. boyahanemiz açılışı sırasında talihsiz bir kaza yaşandı çok şükür ölüm ile sonuçlanmadı ama 4 arkadaşımız komada yattı. boyahane kurulum sürecinde olduğu için hemen tüm çalışanların eğitimlerini tamamladık kimyasal eğitimi 3 parçaya böldük ve ayrıca makina başı eğitim ve kimyasal ambara dair eğitimlerde verdik bunları belgelendirdik. kimyasal tanıtım için kartelalar düzenledik. nitekim 2 ay sonra bakanlıkdan geldiler. bir hafta kaldılar ve verdiğimiz eğitimler doğrultusunda özellikle kaza geçiren ve kaza anında boyahanede bulunan arkadaşları resmen sınava tabi tuttular zor bir haftaydı. özellikle kimyasallar ile çalışanların kimyasalları tanıması neyin biribirine karışıp neyin karışmaması durumnu çok önemsiyorlar. ve tabiki uygun kkdler ve kullanımları.