1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acil yardım beyler ve bayanlar

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve yılmaz yıldırım tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. yılmaz yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Habaş Sinai ve Tibbi Gazlar Istihsal Endüstrisi A.S
    Merhabalar, ben tıbbi ve sınai gazlar fabrikasında çalışan 4 yıllık kimyagerim, c sınıfı iş güvenlik uzmanlığı için eğitim almaya başladım mayısta sınava girecem bende.

Fabrika Çok Tehlikeli grupta ( Basınçlı kaplara kimyasal dolum ) ( Oksijen Gazı )
    Çalışan Sayısı Toplam 11 ( Çok Tehlikeli 50 Kişi Altı )
    ( 5 İşçi - 6 idari personel ( Bunlardan ikisi patronun damadı :) )

Geçen müfettiş denetlemesinde Risk Analizi - Acil Eylem Planı - Patlamadan Korunma Dökümanı Bayisi olduğumuz şirketten alıp kendi şirketmize uyarladım fakat müfettişler orda kabul gören bu belgelerin aynısını bizim firmamızda kabul etmedi. bu nedenle Risk Analizi - Acil Eylem Planı - Patlamadan Korunma Dökümanı İşçilere iş güvenlik eğitimi 4857 nolu kanunun 77 ve 78. maddelerine dayanarak eksiklik olarak yazılmıştır.

Acil olarak tavsiyelerinize ve yardımınıza ihtiyacım var
    Risk Raporu ( Kim Hazırlar - Kim İmzalar - Onaylatılacak bir kurum varmı )
    Acil Eylem Raporu ( Kim Hazırlar - Kim İmzalar - Onaylatılacak bir kurum varmı )
    Patlamadan Korunma Raporu ( Kim Hazırlar - Kim İmzalar - Onaylatılacak bir kurum varmı )
    İşçilere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi ( A - B - C den hangisi bizim işletmeye verebilir işçilerin dışında bu eğitimi idari personelinde alması gerekirmi)

Fiyatlar hakkında da bilgilendirirseniz çok sevinirim
    yanıtlarınız için teşekkürler.
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bahsettiği raporları sen hazırlayabiliyorsan hazırla hazırlayamıyorsan dışardan hazırlattır bir osgb ye işverende imza atsın altına. Eğitimleri de osgb den almanız iyi olur eğitimi idari personelde almalı. Fiyatlar konusunda pek bir bilgim yok
  3. filizfiyci Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TAÇKAYA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
    bence şunda dolayı kabul edilmemiştir çünkü sizn uzmanlık belgeniz olmadığı için ve tahlikeli ve çok tehlikeli iş yerlerinin bu raporları ve eğitimelri uzmn hazrlamalı az tehlikeli olan iş yerlerini işverne yapabilir yani bence uzmn olmadığınz içn belgeler geçersiz sayılmış..
  4. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş Güvenlik Uzmanı henüz olmadığınızdan ve imza yetkinizin olmamasından dolayı kabul edilmemiştir.
    Çok tehlikeli sınıfa girdiğiniz için bana göre dışarıdan hizmet alarak belgelerinizi yasallaştırabilirsiniz.