1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Acilll!!!!kocaeli ilinde patlamadan korunma dökümanı

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve hsyn_kalkan tarafından 15 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. hsyn_kalkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18814
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ovam Sağlık
    KOCAELİ ilinde Patlamadan korunma Dökümanı hazırlayan yetki sahibi kimyager olması şartıyla var mı?
    Acilll
  2. M. Çakmak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27037
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba, Kocaeli OSGB firması hazırlıyor. Nusret Bey var, kendisi MMOda da patlamadan korunma dökümanı eğitimi veriyor
  3. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Kimyager mi? Hocam personel alımı mı var? Olayın kimyagerlik ile ilgisi yok.
    Yetki sahibi ne demek hem? Öyle bir yetki yok. Sadece önüne gelen bu eğitimi veririm diyor ve sadece verdiğini zannediyor.

Hazardous area classification demek, Yani sizin tabirinizle PKD:
    IEC 60079-0.1 Classification of areas - Explosive gas atmospheres
    IEC 60079-10.2 Classification of areas - Combustible dust atmospheres

standartlarını bilmek demektir. Sadece gazlı ortamlar için 31 bölümü var. Atıfta bulunduğu belki 100 tane standart var.

Bunlar bilinmeden bu iş yapılmaz. Bilirkişiliğe döndürmüşler bu işi de. Herkes ben bilirim yaparım diyor.

Peki önerin ne dersin diye: Amacım reklam değil ama şu firma ile iletişime geçin: http://www.anar.com.tr/

Referansları ve hangi eğitimlere sahip olduklarını sorun sadece;)

PKD hazırladıkları bazı firmalar: Cengiz, Eren, Dyo, Enerjisa, Botaş, OMW, Şişecam, Atlas, Nampower,
  4. hsyn_kalkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18814
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ovam Sağlık

Kaan Bey denetim sonrasında müfettişin PKD nin kimyager bir personelin yapmasının daha doğru olduğunu bulabilirseniz kimya mühendisi olsun. diyerek bize söyledi. Çünkü hamurhane diye adandırılan bölümde çok sayıda kimyasal mevcut olduğu için.ve dolayısıyla bunun da eğitimini alan kişinin yapması gerekir. Onun için kısa bir cümle ile yazdım.
    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Kasım 2017 ---
    Teşekkür ederim
  5. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Müfettiş istifa etsin.