1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Adana ve mersin osgb'lerde alım yok ve kötü haber!

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Mesut Karakuş tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar,

  1.01.2014 tarihinde yürürlüğe girmesini beklediğimiz madde seçim nedeniyle ertelenebilirmiş ve ayrıca 1-10 arası çalışan yeri bulunanlara Toplum Sağlık Merkezleri'nin bakması gündemdeymiş.

  Bakalım süreç nasıl işleyecek...
 2. böyle bir söylenti var ama bence mümkün değil . Sonuçta ÇSGB işletmelere yazı gönderiyor orada da tarih belirtiyor ... Olmayacak şey değil oy için yapmayacakları yok ama bence zor .
 3. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Nevşehir
  Sertifika Numarası:
  69893
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  1 temmuzda canı yanan osgb lerin olaya temkinli yaklaşmasından başka bişey değil konuşulanlar. Bakanlığın kesinlikle erteleme taraftarı olmadığı şeklinde duyumlar var.
 4. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İnşallah senin dediğin gibidir, yoksa bugün ne kadar osgb varsa aradım hepsi 2014 ü bekliyor.
 5. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Nevşehir
  Sertifika Numarası:
  69893
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Tamam benim dediğimde o zaten. Osgbler 1 temmuza hazırlık yaptı bakanlık o zamanda kesinlikle ertelenmeyecek diyodu bir sürü osgb açıldı bir sürü uzman alımı yaptı osgbler. son ra 2 hafta kala erteleme oldu ve tabiri caizse yatırımlar elde patladı. Şimdide yoğurdu üfleyerek yiyorlar.
 6. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  O değil bireysel olarak fabrika vb tesisleri aradığımda hizmet alıyorlar, sanırım şuan piyasa çok durgun
 7. aycan aras İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  50 çalışanın üstü hizmet alıyor. 5o çalışan altı erteleneceğini düşünüyor. öylede olacak gibi hala işverenler hazır değil bakanlık yeterli sayıda iş güvenliği uzmanı çıkaramadı.c ler çok ama c lerin yapacağı hizmet mevzuata göre tehlikeli yerlere 1.5 yılı var 3 yıl çalışan c olacak deniliyor nasıl olacak b ve a hala çok az arkadaşlar gerçekçi olalım bu iş ertelenir yada mesleğinde tecrübesi olan tüm c ler bulunduğu sektörlere hizmet verebilir demeli. B ler ve a lar zaten eğitim kurumlarında saatlarini doldurmuş durumda çok da kazanıyorlar niye firmalarla uğraşıp risk alsınlar ki eminim çoğuda bu konuda yetersiz. kimya müh a sınıfı uzman gidip otomotiv sektörünemi uzman olacak a olsa ne yazar sektörü bilmedikten sonra.
 8. Ela Abak İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18812
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Çiçek Yapı
  Toplum sağlığı merkezlerini açıp kendi kadrosundaki ISG Uzmanlarını oraya kaydırıp bize de avucumuzu yalatacaklar. İnanırım