1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Duyuru Adr 2015 anlaşmasi ve sinavlari hakkinda duyuru

Konusu 'TMGD' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 24 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ADR 2015 ANLAŞMASI VE SINAVLARI HAKKINDA DUYURU

  Bilindiği Üzere; Türkiye, Tehlikeli Malların Karayolu İle Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması’na (ADR) 22 Mart 2010 tarihinde taraf olmuştur. Sözkonusu ADR Anlaşması her iki yılda bir güncellenmekte olup, o yılın Ocak ayının başında yürürlüğe girmektedir. Ancak, bir önceki versiyonu da o yılın Haziran ayı sonuna kadar geçerliliğini korumaktadır. Güncellenen ADR 2015 Anlaşmasının hükümlerinin uygulanması 01.07.2015 tarihinden itibaren zorunlu hale gelmiştir. Genel Müdürlüğümüzce 2015 yılına ait ADR Anlaşmasının tercümesi yaptırılarak web sayfamızda hizmete sunulmuştur.
  Bu itibarla;
  1- Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanları Eğitimleri 01.07.2015 tarihi itibari ile 2015 ADR Anlaşması hükümlerine göre verilecektir.
  2- Karayoluyla Tehlikeli madde Taşıyan Araç Şoförlerine verilen eğitimler de 2015 ADR Anlaşması hükümlerine göre verilecektir.
  3- Bakanlığımızca 2015 yılı ikinci yarısında yapılacak TMGD ve SRC5 Sınavları ADR 2015 Anlaşması esas alınarak yapılacaktır. Ancak, 2013 Anlaşmasından çıkarılan ve 2015 Anlaşmasına yeni ilave edilen kısımlardan soru sorulmayacaktır.
  4- 2016 yılı içinde yapılacak sınavlar ise 2015 ADR Anlaşması esas alınarak yapılacaktır.
  5- Güncellenen ve web sayfamızda yer alan ADR 2015 Türkçe çevirisi ticari amaçlı olmamak kaydı ile eğitim kuruluşları ve kişilerce basılı eğitim materyali olarak kullanılabilir.
  DUYRULUR.

  Ekli Dosyalar: