1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Akülü forklift ve transpaletlerde periyodik muayene nasıl olmalıdır ?

Konusu 'Elle ve Mekanik Yük Taşıma' forumundadır ve Adem Aras BAŞARAN tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Adem Aras BAŞARAN İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Dövsan Dövme Çelik Metal San. Tic. Ltd. Şti
  Merhabalar, periyodik kontrol zamanı gelen kaldırma ekipmanlarımız var firmada bunlar için plan yaparken yeni insan kaldırma platformu, bir akülü forklift ve 3 adet akülü transpalet alındı. bu akülü transpaletlerin birisine kullanıcı da biniyor sticker tarzında istifleyici, diğer birisi kendinden hareketli son olarak diğer birisi sadece kaldırma işlemini gerçekleştiriyor haraketi insan kuvveti sağlıyor. Alınan ekipmanların hepsi henüz 1 haftalık bunlar için aldığımız firma periyodik kontrol hakkında bilgi vermedi daha doğrusu kendileride bilmiyor yeni alınan bu ekipmanlara hemen muayene yaptırmalı mıyız yoksa belli bir süre sonra mı gerekiyor. saydığım akülü transpaletlerede periyodik muayene gerekli midir ?

  en son olarak bu ekipmanların periyodik muayenesini diğerleri gibi yılda bir yaptırmakta bir sıkıntı var mı elektrikli olması herhangi birşeyi değiştiriyor mu?

  özür dileyerek kendi sitesinden aldığım resimleri paylaşıyorum amacım reklam yapmak değil.
  değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. forklift.png platform.jpg tam akülü kendinden haraketli binicili.jpg tam akülü kendinden haraketli.jpg yarı akülü.jpg