1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Akülü istifleyicinin civataları gevşemiş çatalları 3 metrede iken aşağı düştü

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Emine KALE tarafından 30 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Emine KALE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Gelal Çorap
    Arkadaşlar merhaba,

2 hafta önce bi kaza yaşadık akülü istifleyicinin civataları gevşemiş çatalları 3 metrede iken aşağı düştü. Ben istifleyici için enmiyet kemerlerinde olduğu gibi ani düşmelerde düşüşü önleyici bi sistem yaptırtmak istiyorum ama uygulanabilirliği konusunda veri elde edemedim.Bu konuda bilgisi olan var mı ?
  2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Asansörlerde bulunan kızak sistemindeki frenleme sistemi yapılabilir ama çok maliyetlidir. Bütün civatalar mı gevşemiş? Öncelikle İş ekipmanını masaya yatırın derim.İş başı, Periyodik bakım ve kontrolleri ile kontrol altında tutulabilir.