1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Akaryakıt istasyonlarında c sınıfı iş güvenliği uzmanı da yasal gerekleri yapabilir mi?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Serap Diktaş tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Serap Diktaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba,
  Akaryakıt istasyonları olan bir firmada çalışmaktayım. İstasyonlarda çalışan personel sayısı 10 kişinin altındadır. Söz konusu istasyonlarımız için risk değerlendirmesi ve acil durum eylem planı yaptırmak istiyoruz. Acaba bu risk değerlendirmesi ve acil durum eylem planlarını yalnızca A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı mı yapabilir yoksa C sınıfı iş güvenliği Uzmanı da yapabilir mi? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ocak-2013 itibirayile 6331 nolu yasa gereği yukarda saydığınız bu çalışmalar tüm firmaların yükümlülüğüdür ve cezai müeyyide içermektedir yapmayan için..peki kimler yapabilir açalım risk değerlendirme yönetmeliğinde iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri,işveren/vekili,çalışan temsilcisi ve de destek elemanları ile ekip olarak yapacaksın der ve İSG profesyonellerini şart koşar..bu profesyoneller kendi sınıfında risk değerlendirme yapar diye bir ibare yoktur..ve selam..
 3. Serap Diktaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkür ederim Erkan Bey, çok açıklayıcı olmuş:)