1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Alçak tavan korumasi

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve safety tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

Alçak tavanı olan bölümlerimize baş çarpmalarını önlemek, daha doğrusu çarpsa da zarar vermemesi için sarı-siyah çizgili, yumuşak, köpük, sünger tarzı bir malzemeyle kaplandığını görmüştüm ben bazı yerlerde. Bu malzemenin adı ne diye geçiyor acaba ve nerelerde bulabilirim?yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan bey beğenmişsiniz sağolun ama yardımcı olamıyorsunuz heralde:)bir fikir alabilir miyim mümkünse
  4. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    strafordan bahsediyorsunuz galiba
  5. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet aynen öyle doğrudur.yalnız bunlar dediğim şekilde sarı-siyah çizgili vs.hazır satılmıyor mu acaba bir yerde?
  6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    biz önce kalın sünger bantla kaplıyoruz üzerine de sarı siyah çizgili bant yapıştırıyoruz, sanırım biraz uydurmuşuz ama işe yarıyor
  7. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    süper tamam yardımlarınız ve ilginiz için herkese teşekkürler.ben de o şekilde bişeyler yaptırabilirim o zaman. birkaç tane de uyarı yazısı astırdım, olmadı bi de darbeye dayanıklı şapka aldırıcam:)ondan sonra da kafasını vurana artık yapacak bişey yok:)
  8. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sen yine de alçak tavan uyarı levhası hazırlatmayı unutma
  9. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    bu noktaya kırmızı renkte ışıklı bir armatür(kapaklı) de takılabilir
  10. ugur ugr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuyla ilgi bir şey merak ettim, tam olarak nasıl bir yerde bu karşınıza çıktı? yani alçak tavan olan yer nasıl bir yer?
    Bir iş yeri değildir diye düşünüyorum. çünkü işyerleri ise işyeri min. tavan yüksekliklerine uymuyor demektir.
  11. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    mesela çatı katına çıkış medivenlerinde veya üst katlara çıkış merdivenlerinde ben gördüm
  12. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Bu ve buna benzer yapı hatalarının oldugu imar yönetmeliğine aykırı, yapı ruhsatı alınmamıs işyerlerinde yaptıgınız çalışmalarda yapı uygunsuzluklarını ( zemin,heyalan, bina durumu, çevre şartları gibi) mutlaka tespitleriniz arasına alın.masında fayda vardır.
  13. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    belirttiğim yerin yapı ruhsatı var.ufak kobiler, sanayi sitelerindeki firmalar.üst katta bürolar var.üretim kısmında değil merdivenlerden aşağıya(zemin kata) inerken bu tip alçak seviye olan yerler gördüm.
  14. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Evet o sur kacak yapılanma olabılıyor projeyı ınceledınız mı sonradan mudahe yapılmıs olabılır mı projelendırmede o hol basamak yukseklık kapı eşik vs mm sine kadar nettir.
  15. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    dediğiniz gibi küçük sanayi sitelerinde işletmenin işleri büyüyünce(ufak kobiler) işletmelere alanlar yeterli gelmeyince büro,oda,laboratuvar vb.. gibi nedenlerle ek bölümler yapılıyor
  16. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen öyle. aslında işletmenin içinde tabii ki ama devamlı çalışılan bir bölüm olmamakla birlikte numune odası orası ve oraya gidenler 2-3 tane lab.elemanları.ruhsatlarda izinlerde problem yok.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Temmuz 2013 ---
    ayrıca işletme pek küçük sayılmaz çok ünlü markaların olduğu, eski ve köklü bir firma.fikir veren herkese teşekkürler