1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ales kaldırıldı-tezli yada tezsiz yüksek lisans ile iş güvenliği uzmanlığı

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve efecan tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bir zamanlar ortaokul mezunu bulmak zordu, çok güzel meslek sahibi oluyorlardı. Sonra aynı şeyler liseler için yapıldı. Zorunlu eğitim yaşı artınca herkes lise mezunu doldu ( bilgili - bilgisiz ) Bu sefer işveren kriterleri için lise yetersiz gelince lisans eğitimi önem arz etti. Her şehre üniversite, 800bin kişilik fakülteye girme hayali olanlar için 850bin kişiye arttırılmış kapasite ile lisans eğitimi de sıradanlaştı. İşe alımlarda önemli değeri olan Yüksek lisans durumu da belli. Fazla geçmeden basit bir iş başvurusu için sizden Prof.luk isterlerse şaşırmayınız.
    Bu karar bireysel bazda kişilerin işlerine yaramış olabilir ama toplumsal olarak değer hesaplamasının da yapılması gerektiğini dününüyorum.
    Saygılar.
  2. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Ahmet bey merhaba,
    Böyle bir OSGB ile ben de çalışmak istiyorum:(
  3. Soru ile ilgili arkadaşlar önceki sayfalarda açıklayıcı bilgiler sunmuşlar. B sınıfı uzmanlık için sınava giriş hakkını elde edebilmek için T.siz Yük Lis yapmak zorunda da değilsiniz. Bunun için gerekli şartları bir önceki sayfada arkadaşlar sıraladılar. yüksek lisanslara başvurlarda dikkat edilmesi gereken konu başvuru zamanlarının kaçırılmaması. Tezsiz Yüksek lisansa başvurmayı düşünen arkadaşlar dikkat etsinler çünkü yük. lisans başvuruları bu dönemde (Haziran - Temmuz) başlamakta ve kısa bir zaman diliminde (bazı üni.lerde 1 veya 2 hafta) bitmektedir.
  4. Olayın temeline indikçe durumun kişiler içinde bir dezavantaj oluşturduğunu görmek mümkündür. Harcanmış olan zamanın yanı sıra harcanan maddi ve manevi unsurlarla birlikte kendini geliştirememiş ve sistemde kaybolmaya eğilim göstermiş mezunlarımız söz konusu. Ortaya çıkan sonuç düşük maaşla çalışmak durumunda kalan mezunlar ve domino etkisi sonucu hak ettiği halde donanımlı kişilerin karşılaşmış oldukları çeşitli zorluklar... Korkarım iş güvenliği konusunda da rüzgarın yönü tersten esmekte.
    Saygılarımla...
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Ben kişisel olarak işe yaramış olmasını söylerken uzun vadede değil, sadece kendi planlarınca kısa vadede başarılı olacaklarından bahsetmiştim. Hani bu sayede kolaylıkla işe girip avantajlı olacaklarını düşünmekte oldukları için. Oysa aynı hak belki kendilerinden çok daha az bilgiye sahip kişilere de verilerek kendilerinin değerleri o başarısız insanlarla bir tutulacak.
    Haklısınız.
    saygılar.
  6. Herkese Merhaba ,

Tam anlamıyla şu an Tezsiz 1 yıl yüksek lisans yapınca B sınıfı için sınava girme hakkı tanınacaktır . Ancak sadece 5 üniversitede var ve maliyet olarak 6000-9000 arası bi miktar gerekli .

1 - Tezsiz yüksek lisans yaparken çalışma şansımız var mı ?
    2 - Sınava giriş hakkı 1 kerelik mi ? ( saçma da olsa beklerim yani :) )
  7. Yüksek lisans yaparken çalışma hakkınız elbette var. Belirttiğim üzere devam zorunluluğu çoğu üniversitelerde yok.
    Sınava giriş hakkınızda sınırsız ( Yük. Lis. yapmakta olan arkadaşlardan da teyit alındı)

8. Bazı orduların askerlere general rütbesini peynir ekmek gibi vermesine benziyor :) Aynen katılıyorum.

9. peki çok teşekkür ederim bilgiler için
  10. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yıldız teknik tezsiz 8500 yeniyüzyıl tezsiz 11000 tezli 17000 diye duydum diğer 3 üniversite ve fiyatları nelerdir?
  11. erdal81 İSGforum Üyesi

Diger universiteler hangileri arkadaslar ? tesiz yuksek lisans veren universitelerin listesini cikarirsaniz cok minatar oluruz
  12. Kevser Semiz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37780
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    erkan bey ktü de böyle bir program var mı
  13. cetintatar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kocaeli üniversitesinde eğitim nasil ? Tezsi y.lisans yapabiliyor muyuz ?
  14. Halit Forever İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    artık herkes yüksek lisans yapar.. hazineye para lazım...
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Avrasya Üniversitesi 2. dönem kayıtları var...üniversite ile irtibata geçeblirsiniz...
  16. Karadeniz teknik üniversitesi uzmanlık eğitimi verebilme adına bakanlıktan onayını almış bulunmaktadır. Trabzon ilinde faaliyette bulunan Avrasya Üniversitesinde Tezsiz Yük. Lisans yapılabilmekte. Fiyatı güncellenmiş haliyle 1100 TL olmakla birlikte duyduğum kadarıyla iyi bir pazarlıkla 7500 TL fiyatlarına inebilmekteymiş. Ayrıca ders devam zorunluluğu bulunmamakla birlikte sınavlarsa genellikle basit olmaktadır.

Tabi madalyonun diğer yüzünede bakmak lazım parayı veriyorsunuz donanımsız B sınıfı oluyorsunuz... Az daha beklesek A sınıfına kaç para isterler acep ;)

Saygılarımla...
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    valla ben haftada 4 gün gidiyom derslere ve de devam zorunluluğu var..öğrencileri olaraktan derslerde sınavlarda zor..hatta meslek hastalıklarından 60 çektim..ve bura reklam aldı gidiyo başını.:)..bide herkes kendini yetiştirir hocan altın yazmadan olsa ne yazar..
  18. Erkan Bey Avrasya edu. T.siz Yük Lis yapan arkadaşlara sordum tamamiyle kendi tanımlamaları. Olması gerekeni siz zaten yerine getiriyorsunuz. Eğitim kurumları kişilerin gelişimleri için yön göstermelidir elbette herşey kişide bitiyor. Haklısınız.
  19. Elvan SARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  20. EEK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    HANGİ UNİVERSİTELER BEN 3 TANE BİLİYORUMDA DİĞERLERİNİ BULAMADIM.