1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ales kaldırıldı-tezli yada tezsiz yüksek lisans ile iş güvenliği uzmanlığı

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve efecan tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yeniyüzyıl nasıl varmı giden
  2. şeyhmus özdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14451
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadşalar izmirdeki üniversitelere isg alanında yüksek lisans bölümü olan var mı?
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    İstanbul'da yeni yüzyıl ve ytü'de var sanırım, Ankara'da gazi'yi gördüm, İzmir'de yüksek lisans imkanı olan üniversite var mı?
  4. Ayhan Mergen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sayın Arkadaşlar, Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde İş Güvenliği Tezsiz Uzaktan Eğitim ve İş Güvenliği Tezsiz II. Öğretim Yüksek Lisans programlari açıldı. kayıtlar başladı. 10 Temmuz kayıtlar için son gün.
    Ayhan Mergen
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ayhan bey şartları içeren bir link var mı göz attım fakat bulamadım?
  6. Ahmet Erkin Ertün İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba, uzun zamandır forumda yazamıyordum yoğunluktan dolayı. ben okan ünv. de tezsiz yüksek lisansa başladım. eylül 2013 de yeni bir kayıt dönemi açacaklar. biz şuan yaz okulu şeklinde 14 hafta ders yapıcaz ardına 2. yarı yıl başlayacak ve mayıs 2014 sınavına bir aksilik olmaz ise giricez. eylül kayıt döenmi geldiğinde hbr ederim burdan. tezsiz için ales zorunlu değil. bize şöyle bir opsiyonda sunuldu sanırım kültür ünv. de böyle yapıldığı için emsal teşkil ediyor ve yasal olarak geçerli:
    biz tezsiz olarak programı bitiriyoruz. mayıs sınavına giriyoruz ve ardına tezli için dilekçe veriyoruz ve fark ders ve tez ile 1 yıl daha üstüne devam edip tezli diploması da alabiliyoruz. ben şahsım adına akademik kariyer hedefim olmadığından devam etmicem bana sınava gireyim yeterli:) ama akademik kariyer hedefide olanlar için iyi bir şeçenek bu. hem geçe kalmadan b sınıfına geçiş oluyor(sınavı kazanırsanız) hemde sonra üstüne akdemik kariyer için devam olanağı. ancak şuda unutulmamalı. bu dönemler içinde mutlaka ales e girilmeli ve en az 55 alarak kazanılmalı(tezli yüksek lisans için ales zorunludur). umarım bu bilgiler işinize yarar.
  7. kasimtuysuz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben Marmarara İş sağlığında yüksek lisans yapıyorum

Şartlar : ales şartı yok yabancı dil şartı yok.

Online başvuru yapıyorsunuz bilimsel sınav ve mülakatla alınıyorsunuz.
    Hocalar çok ilgili. Sağ olsunlar
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    cevapladığınız için teşekkürler. şartlar en azından benim açımdan 1 yılda oldukça değişti. şu aşamada iş güvenliği alanında yüksek lisans veya doktora yapmayı düşünmüyorum, size başarılar dilerim.
  9. Özlem Özkara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28425
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Özel üniversitelerde yüksek lisans yapmanızı önermem. zira çok alakasız hocalar derslere giriyor. Size yükselme sınavına girme formalitesini yerine getirmesinden başka birşey kazandırmaz.
  10. Levent Kon İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44722
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çimsataş
    "Ales" sınavsız girilen ve bitirilen bölümlerden sonra Doktora hakkı verilmiyor.
    Ben İşletme Tezsiz Yüksek Lisansı Ales ile girerek yaptığım için şu anda doktora yapma hakkım var.
    Küçük bir fark tabii sonrası için ne düşündüğünüz önemlidir.
    Kolay gelsin.
  11. Hüseyin AVCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    115767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar tezsiz yüksek lisans B sınavına girmede kabul edilmeyecek diye bir kanun tasarısı duydum bu ne kadar doğru bilgisi olan varmı
  12. sümeyye kurt İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    4 yillik isg mezunumusnz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 12 Mayıs 2015 ---
    Ben iki yillik mezunuyum 4 e tamamlayp bu hakka sahip.mi.oluyorum hic bi bilgim yok yardimci.olur musunuZ
  13. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Arkadaşlar bildiğimiz gibi, Mühendislik mezunları kendi anabilim dalında yüksek lisansı bitirirse ve de,
    Bağlı olduğu mühendislik odasına diplomasını götürürse,
    Mühendisler Odası; kimlik kartında Yüksek Mühendis olarak Ünvanını değiştirir!...
    Örneğin;
    Bir İnşaat Mühendisi kendi anabilim dalında, Yüksek Lisans yapıp;
    İMO' ya yüksek lisans diplomasını götürünce
    Üye Kimlik kartında ünvanı değişip;
    Yüksek Mühendis olarak yazılır!...
    Yüksek Lisans' ın, Tezli veya Tezsis olması,
    Yüksek Mühendis Unvanını almasını ilgilendirmez!...
  14. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Konu o kadar süre sonra ortaya çıkmış ki, bir an tez için de mi ales kaldırıldı. Ne haberi bu diye heyecanlandım :)

Bir kaç sene öncesine rağmen özel üniversitelerde yüksek lisans olayının kötü olduğunu düşünenler olmuş ama 1 sene önce yeni yüzyılda okudum ve bence gelen hocalar fazlasıyla iyiydi hatta devlet üniversitesinde olamayacak kadar diyebilirim. Bunun dışında özel üniversitedeki ikili ilişkiler sayesinde 1 sene sonra bile bir şey ile karşılaştığımızda 24 saat hocalarımıza ulaşıp başımızdaki derdi rahatça söyleyip öneri dinleyebiliyoruz. Ama herşeyden öte, artık yüksek lisans devri de bitti, doktora kısmına geçmek lazım :)