1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Ali tezel ' e göre uzmanların bir kısmı geri zekalı !!!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 3 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  2. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Benim anlamadığım, bu yazı neye tepki olarak yazıldı.
    Ali Tezel mesleğinde kabiliyetli birisidir.
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    başlık "GERİ ZEKALI UZMANLARA AÇIKLAMA"
  4. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    "Geri zekalı uzmanlara" bu nasıl bir başlıktır nasıl bir hitap şeklidir . Ciddi bir meslek grubuna hitap şekli bumu olmalı.Her meslek grubunda çürük elma vardır.Diğer meslek gruplarındaki çürük elmalara da böyle mi hitap ediyor.
  5. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest

http://www.alitezel.com/index.php?sid=yazi&id=6631

Yukarıdaki link'i okudum ve sözümü geri aldım. Ancak bu kadar zırva dolu olur bir yazı.
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Facebook sayfasındaki konu altına gerekli tepkimizi göstermeye ne dersiniz arkadaşlar?
  7. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Geri zekalı olan toplama çıkarmayı bilmediği halde mali müşavirim diyenlerdir. Devlet çok tehlikelide adam başı 17 tehlikelide 15 tl. veriyor. Peki işverene İSG yönünden bir işci maliyeti ortalama 40 ila 50 arası. Topla çıkarma yap bakalım ali tezel. Gerizekalı kimmiş?

Diye facebooka yazdım :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2014 ---
    Sen bu mesajı yazarken ben bi tane patlattım bile.
  8. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Şimdi burada Ali Tezel çok bildiğini sanıyor ama bence öyle değil.. ona göre 1-9 arası çalışanı olana devlet isg hizmetini sağlayacak.
    halbuki benim anladığım sadece madden katkı verecek, bu işi yapın diyecek. osgb lere ihale açacak demiş? nerede bu bilgi?
    kaldıki bugünkü yazısında şükrü kızılot çok tehlikeli sınıfta hizmet için 17 tehlikeli sınıfta 15 tl verecek demiş. Bunu bilerek söylemiştir. yemedi birde 3 ayda bir verecek diyede eklemiş.. geri kalan kısmı kendileri karşılayacakta demiş..

banada sgk dan gelen bilgilendirme yazısında bu yardımdan bahsedilmiş ve tebliğ üzerinde çalışıyoruz denmiş..
    ama yasa 1 ocakta çıktı. devlet verecek, sakın igu çalıştırmayı ndie bir ibare yok yönetmeliklerde. Bence ALi Tezel saçmalamış..
    kaldıki kimseye para olmadan yardım etmeyen biri bu zatı muhterem. para derken öyle böyle para değil. 3 sene önce bir konuda destek istedim, 3 cümlelelik bir iş için 500 TL istedi benden. 100-150 gibi bi rakkam istese verecektim.. 500 de ne? asistanlarım yanıtlarsa 250 TL dedi.. birde bu zatı muhterem halkın yanıdna öyle mi? bana yolladığıu e posta duruyor..

yasayı doğru yorumladığına şüphem var.. eğer o doğru yorumluyorsa, şükrü bey yanlış yorumluyor demektir.. ;)

Şükrü Kızılot' un yazısı:
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25723549.asp?yazarid=82&hid=25723692
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2014 ---
    facebook kullanmayanlardan biriyim.. gereksiz bir yer olduğunu dşünüyorum. Ali Tezel Bey in saygı ve terbiyesini belirtmesinden de anlaşılıyor face book un seviyesi.. bence bu sebeple muhattap bile olmamak daha doğru gibi..
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Onu o noktalara getiren araçlardan birisidir kendisini. Konunun ilk mesajları kendisini destekler nitelikte olmasına rağmen, birkaç sorumlu uzman arkadaşın verdiği cevaplardan sonra onun şakşakçıları da ortalarda görünmüyor.
    Birazdan bazı kanallarda canlı yayınlar başlayacak.
    Olayı oralara taşımayı düşünüyorum.
  10. Faruk ASLAN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bazı insanları gözümüzde çok büyütüyoruz.
  11. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Yazının sahibi muhtereme, bilgi@alitezel.com.tr adresine göndermiş olduğum mesajdır. Bilgilerinize;
    Medyatik olma peşinde koşan, kasaba tilkiliğine sahip çelebilere fazla da itibar etmeyelim. Fakat küfür de ettirmeyelim...

Sayın TEZEL,
    Esnafı ve apartman yönetimlerini traş etmeyin… başlıklı yazınızı okudum. Arkadaşların ifadesine göre daha alakasız "gerizekalı" tarzında başlıkla bir yazı yayımlamışsınız.

Kendi alanınızda yaptığınız başarılı çalışmalarınızı bende takip ediyorum. Ancak, herkes yetkili olduğu alan veya branşında; sağlıklı, faydalı yorumlar yaparak kamuoyunu aydınlatmalı. Dürüst ve seviyeli üslup ise tamamı ile bir kişilik meselesidir. Sizin sarf ettiğiniz sıfatların bir meslek grubuna yönelik olması oldukça büyük bir talihsizliktir. Ayrıca kamuoyunu yanlış bilgilendirerek vatandaşı/hedef kitlenizi yanlış yönlendirmeye hakkınız yoktur. Lütfen bilen birilerine danışarak bilgi eksikliğinizi tamamlayın. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamanızı, naçizane, tavsiye ederim. Kendi düsturunuz; "Konularında soru ve sorunlarınıza ücret karşılığı profesyonelce cevap verilir, çözüm getirilir." olunca, sanıyorum bilgi almaya kalkarsam bedelini öderim mantığınız bulunmakta. Bakanlıktan da size tatmin edici "resmî" cevabı bila-bedel verirler. Vermezler ise ben ve benim gibi nice uzmanlar bilgi ihtiyacınızı profesyonelce karşılamaya çalışırlar. Profesyonel yaklaşıma Ödemiş cimriliği ile yaklaşmamanızı, bu şekilde edindiğiniz sakat bilgilerinizi, kesin doğru kabul ederek, kamuoyuna yanıltıcı bilgi aktarmamanızı tavsiye ederim.

Sözünüze itimat ederek eylemsizlik içine girecek (işine geldiği için bu şekilde davranacak olanlar da olabilir) zavallı esnafımıza, İş müfettişleri ile muhatap olduklarında kefil olabilecek misiniz?
    Saygılarımla.

Bülent SEZER
    A Sınıfı İGU
  12. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ali Tezel her daim halkın yanında. Bir soru sormuştum, ve yanıtı:

----- Original Message -----
    From: AliTezel Sosyal Guvenlik Musavirligi
    To:
    Sent: Wednesday, February 16, 2011 11:04 AM
    Subject: Re: 1-2 Sorum var, ücreti nedir?

SN,
    ALİ TEZEL SOSYAL GÜVENLİK MÜŞAVİRLİĞİ OLARAK PROFESYONEL HİZMET VERMEKTEYİZ
    ALİ TEZEL’DEN”, YAZILI, TELEFONDA veya RANDEVU İLE YÜZYÜZE DANIŞMANLIK HİZMETİNİ TERCİH EDERSENİZ
    BEDELİ ; KDV DAHİL 500 LİRADIR. (bir kişi için-kişisel danışmanlık)
    DİĞER UZMANLARIMIZDAN YAZILI- TELEFONDA veya RANDEVU İLE YÜZYÜZE DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMAK İSTERSENİZ, BEDELİ KDV DAHİL 250 LİRADIR. (bir kişi için kişisel danışmanlık)
    ŞİRKET VE KURUMLAR İÇİN DANIŞMANLIK BEDELİ KDV VE STOPAJ DAHİL 1250 LİRA’DIR.
    DİKKAT,
    DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMAK İSTEYEN KİŞİLER ÖNCELİKLE PTT ŞUBELERİNDEN E-ŞİFRE ALIP SGK’DAN YA DA turkiye.gov.tr WEB SAYFASINDAN BİLGİLERİNİN DÖKÜMÜNÜ ÇIKARTMIŞ OLARAK RANDEVULARINI GERÇEKLEŞTİRMELİDİRLER
    YÜZYÜZE GÖRÜŞMEYE GELEMEYECEK OLAN KİŞİLERİN DANIŞMANLIK ÜCRETLERİNİ, TÜRKİYE İŞBANKASI (İban No: TR34xxxxxxxxxxxx) veya GARANTİ BANKASI (İban No:TR83xxxxxxxxxxxx ) YATIRIP DEKONTU OFİSİMİZE FAKS YA DA MAİL YOLUYLA ULAŞTIRMALARINI RİCA EDERİZ.
    MÜŞAVİRLİĞİMİZDE DANIŞMANLIK HİZMETİNİN YANISIRA (KONUSUNA GÖRE BEDELİ BELİRLENEN) İŞLEM TAKİBİ VE HUKUKİ DANIŞMANLIK DA YAPILMAKTADIR.

AYRICA ALİ TEZEL,ŞİRKET VE KURUMLARA SÜREKLİ (AYLIK-YILLIK) DANIŞMANLIK HİZMETİ VERMEKTEDİR.
    SÜREKLİ DANIŞMANLIK İLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİYİ AŞAĞIDAKİ İLETİŞİM ADRESLERİ VASITASIYLA ÇİLER TURAMAN'DAN ALABİLİRSİNİZ

SAYGILARIMIZLA
    ALİ TEZEL SOSYAL GÜVENLİK MÜŞAVİRLİĞİ
  13. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu adamın Ankara'da ofisi osgb ile bir bunu açıklasın kim zeki
  14. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup, sayısız insanı yanlış yönlendiren üpüstün zekalı sosyal güvenlik uzmanına ticaret hayatında başarılar
  15. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ali tezel an itibari ile gözümde tuz buz oldu vay bee...hayır yanlış anlaşılmasın bize gerizekalı dediği için filan değil adam hakketen bilmeden konuşmuş.facebook sayfasında (şayet gerçekten kendine aitse bu sayfa)kaynak gösterdiği kanun maddesi ile sınırlı ise bu adamın bilgisi ve her konudada bilgi seviyesi bunun gibiyse bu adam işkembe-i kübradan sallıyor demektir.
  16. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Bu medya maymununun sayfasına reklam veren "GERİZEKALI"lardan Forum OSGB yi tanıyan varsa, dostça uyarıda bulunabilir. Ben kendilerine bir mesaj atarak neye alet olduklarını ifade etmeye çALIŞTIM.

info@forumosgb.com
    Sayın Meslektaşlarım,
    Size "GERİZEKALILAR" olarak hitap etmek hoşuma gitmese de adam belleyip, Ali Tezel in internet sayfasında reklamınız bulunmasından dolayı, farkında olmayacağınızı değerlendirerek, uyarıda bulunmayı bir borç bildim.
    Talihsiz ve seviyesiz bir değerlendirme ile anılan şahıs İSG faaliyetleri hakkında kamuoyuna yalan yanlış bilgiler vermektedir. İlişki düzeyinizi bilemem, ancak en azından küfredilen bir grup olarak rahatsız olabileceğinizi düşünüyorum. Olmuyorsanız da lütfen bu medya maymununu doğru şekilde bilgilendirin de adam yerine koyup seyredenlerde/takip edenlerde hayal kırıklığına uğramasın.
  17. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Bence zaten zavallıcığı bu konuda dolduruşa getiren onlardır.
    Yoksa o herifin hiç bilgisi olmadan kanun manun demesi vakii değildir.
  18. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    yaa arkadaşlar lütfen. Bu adam bildiğiniz sgk kurum mensubu. devlet memurluğunu bırakmış, (belki atılmış bilemeyiz?) sivri çıkışları ile medyanın ilgisini çekip halkın yanında havası ile ün salmış, sonra halktan biri yardım istediğinde de astronomik rakkamlar sunan para göz bir vatandaşımızdır ne yazık ki..
    devletin kişi başı yardım yapacağını (şu an bilinen en yüksek yardımda kişi başı 17 TL) devlet yardımı olana kadar kimsenin sorumlu olmadığı söleyecek kadar mevzuattan uzak bir kişidir.. sgk ile alakalı verdiği bilgilerde şaibeli olabilir belki bilemeyeceğim..
    zaten oldum olası tv de anlattıklaırndan birşey anlamamışımdır.. bende kendimde kusur bulurdum.. şimdi daha da iyi anladım halkın dostu beyefendiyi.. ;)
  19. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bu arada ali tezel kendi çalışanları ile çelişiyor.
    işte bir yazarı sgk nın vereceği desteğin yetersiz olduğunu yazmış. sgk igu bulup getirecek dememiş? bunu bir ali tezel öyle anlamış sanırım ;)

http://www.alitezel.com/index.php?sid=yazi&id=6635
  20. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Ali Tezel = Banker Yakup;)