1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Alo 170’e 624 bin 27 adet çağri geldi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 72 bin 600 kişinin sosyal güvencesi olmaksızın çalıştığını iddia etti.
  ANKARA (ANKA)-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 72 bin 600 kişinin sosyal güvencesi olmaksızın çalıştığını bildirdi.

  -ALO 170’E 624 BİN 27 ADET ÇAĞRI GELDİ-

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesini yanıtlayan Çalışma Bakanı, 15 Kasım 2010 tarihinde hizmet vermeye başlayan Alo 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezine (Alo 170) 624 bin 27 adet çağrı geldiğini, 195 bin 441 adedinin denetim yapılması için ilgili birimlere aktarıldığını açıkladı.

  -9 BİN 131 SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRAN İŞYERİNİN KURUM TARAFINDAN TESCİLİ BULUNMADIĞI TESPİT EDİLDİ-

  Çalışma Bakanı, 1 Ocak 2008-31 Ocak 2014 tarihleri arasında Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerince Türkiye genelinde 9 bin 131 sigortasız işçi çalıştıran işyerinin Kurum tarafından tescili bulunmadığı ve 72 bin 600 kişinin sosyal güvencesi olmaksızın çalıştığının (tescilsiz sigortalı) tespit edildiğini açıkladı.

  Çalışma Bakanı, işyerlerine uygulanan idari para cezaları ile ilgili olarak, Alo 170 ihbar ve şikâyetlere göre herhangi bir ayrım yapılmadığından sadece bu işleme konu olan ayrıca bir bilgi bulunmadığını söyledi.

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   101,8 KB
   Görüntüleme:
   3.326