1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Alo 170 sorular ve cevaplar ...

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Mustafa Elide tarafından 5 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Herkese Merhaba ,

  Buradan 170 hattını arayan ve bilgi alanlar paylaşırsa durmadan aynı konu hakkında aramak zorunda kalmaz ve gerekli bilgileri bulabiliriz diye umuyorum .

  Format :

  Soru :

  Alınan Cevap :

  bu şekilde paylaşımlar güzel olacaktır .
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Temmuz 2013 ---  Soru : Aynı anda bir firmada Mühendis ve iş güvenliği uzmanı olarak çalışmaktayım . Ayrıca başka firmaların iş güvenliğine bakabilir miyim yada danışmanlık yapabilir miyim ? (2 arkadaş daha sormuş bu konuda aynı cevap gelmiş .)

  Cevap : Bir firmada hem mühendislik hemde isg uzmanlığı yapıyorsanız başka bir firmanın iş güvenliğini yapamazsınız . Yasal olarak mümkün değildir .

  Soru : Bu konu hakkında bi yaptırım var mı ?

  Cevap : İsg katip üzerinden zaten sözleşmeniz görünecektir ancak mühendislik görünmeyecektir bu konu hakkında yaptırım denetim gecirilince belli olur ve yaptırım uygulanır . Bunun dışında iş teftiş kurulunu arayarak bireysel şikayette bulunabilirsiniz ( 10 gün sonra ssk dan alınmış olarak bana dönüş yapıldı :) ).
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 3. Soru : Risk analizi yaptıktan sonra herhangi bir fatura kesmem gerekli mi yada bi kaşe vurma zorunluluğu var mı ?

  Cevap :Siz C sınıfı olduğunuz için risk analizini sadece az tehlikeli yerlere yapabilirsiniz !
  - Emin misiniz ?

  - bi saniye sizi bekleteceğim .

  -Evet yasa değişmiş tüm sınıflara risk analizi yapabilirsiniz . Makbuz kesme zorunluluğu yoktur , risk analizi yapmak için imzanız yeterlidir.

  kafamızı daha ne kadar karıştıracaklar :sinir: