1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Alp gürkan için yakalama talebi reddedildi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 21 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma'daki maden faciasının ardından başlatılan soruşturmada Soma Holding patronu için yakalama kararı çıkmıştı
  page_alp-gurkan-icin-yakalama-talebi-reddedildi_702717892.jpg
  Soma'daki maden faciasının ardından başlatılan soruşturma sürüyor. Mahkeme, Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan'a yakalama kararı talebini reddetti.

  NTV'nin haberine göre, savcılığın Alp Gürkan hakkında yakalama kararı talebini mahkeme heyeti, "Şirkette pay sahibi olması olaydan sorumlu olduğu anlamına gelmez" diyerek reddetti.

  Kazadan kurtulan işçilerin adliyede savcıya ifade verme işlemi ise sürüyor.

  Öte yandan kaymakamlık binası önünde dün öğle saatlerinde bir grup madencinin başlattığı oturma eylemi de devam ediyor.
  http://t24.com.tr/haber/alp-gurkan-icin-yakalama-talebi-reddedildi,258952
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2014 ---
  Mahkemeden Alp Gürkan'la ilgili flaş karar
  Soma 'daki maden faciasıyla ilgili Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında savcılığın Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı AlpGürkan hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep ettiği ancak bu talebin mahkemece reddedildiği öğrenildi.

  Akhisar Cumhuriyet Başvaclığınca yürütülen soruşturmada, delillerin toplanmasına devam ediliyor. Bilirkişi ön raporu doğrultusunda ilk aşamada 39 şüphelinin belirlendiği ve 3 kişinin olayda vefat etmesi nedeniyle 36 kişinin gözaltına alındığı ve bunlardan 8'inin mahkemece tutuklandığı soruşturmada,Akhisar Cumhuriyet Savcılığının Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan hakkında da yakalama kararı çıkarılması için nöbetçi mahkemeye başvurduğu ancak mahkemenin bilirkişi ön raporunda, "Gürkan'ın kusurlu olduğunu gösterir bilgi yer almadığı" gerekçesiyle bu talebi reddettiği öğrenildi.
  Alp Gürkan'ın sahibi olduğu firma hakkında şok gerçek
  İLİŞKİLİ HABER İÇİN TIKLAYIN

  Soruşturmada bugüne kadar gözaltına alınan 36 şüpheliden 8'i tutuklanmış, 9'u hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 11'i savcılıkça, 8'i ise mahkemece serbest bırakılmıştı. Bu arada bazı işçiler ve yakınları tarafından Soma Adliye binası önünde başlatılan oturma eylemi bugün de sürdürüldü.

  AA

  http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Mahkemeden-Alp-Gurkanla-ilgili-flas-karar/1051487/
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2014 ---
  Ramazan Doğru, facianın nedenlerini anlatacak
  [​IMG]
  Genel Müdür ile CEO birbirine girince soruşturmanın boyutu değişti... Denetimli serbestlik istemiyle mahkemeye sevk edilen şirket CEO'su Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru'nun "Bana verilen yetki imzası sahte" açıklaması üzerine tekrar sorguya alındı. Can Gürkan, bu kez tutuklanma talebiyle gönderildiği mahkemece cezaevine gönderildi.

  ŞİRKET AVUKATINI AZLETTİ

  Soruşturma aşamasında patronunun tüm suçu kendi üstüne yıkmaya çalışması üzerine Ramazan Doğru, şirketin görevlendirdiği Avukat Uğur Osman Zincir'i azletti. Yerine ise İzmir'den başka bir avukat tuttu. Genel Müdür Doğru'nun elinde şirketin ihmalleriyle ilgili önemli belge ve bilgi olduğu öğrenildi.

  EK İFADE TALEBİNDE BULUNACAK

  Ramazan Doğru'nun gelecek günlerde avukatı aracılığıyla savcılığa ek ifade için başvuracağı; bildiklerini tek tek anlatacağı öğrenildi. Doğru skadal basın toplantısında Alp Gürkan ile diğer yetkililerin soruları geçiştirmeye çalıştığı sırada "Madende yaşam odası yok" çıkışıyla dikkat çekmişti.

  TUTUKLANMALAR İÇİN İTİRAZ

  Soma Cumhuriyet Savcısı, nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılan 9 kişinin tutuklanması için itirazda bulundu. Soruşturmaya müdahil olan Manisa Barosu'nun da mahkeme tarafından serbest bırakılan 9 kişinin tutuklanması için başvuruda bulunduğu belirtildi.

  DAVALARA ÜCRETSİZ TAKİP

  Türkiye Barolar Birliği ile Manisa Barosu tarafından kurulan kriz yönetimi koordinasyonu sorumlusu Avukat Ümit Arslıer, "Soma'da bulunan 40 avukat arkadaşımız ölenlerin yakınlarıyla temas halinde. Mağdurların başvurması durumunda davaları ücretsiz olarak takip edilecek. Ancak şu ana kadar başvuru olmadı" diye konuştu.

  ŞÜPHELİLERDEN 3'Ü HAYATINI KAYBETTİ

  Soma'daki 301 kişiye mezar olan maden faciasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, bugüne dek 36 kişi hakkında işlem yapıldığını ifade etti. Şahiner yaptığı açıkamada, şüpheliler arasında bulunan 3 kişinin de öldüğünü belirtti.

  YÖNETİCİLER İÇİN ÖZEL ODA

  Mahkemeye sevk edilen Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik mühendisler Yalçın Erdoğan, Erhan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve teknisyen Mehmet Ali Günay Çelik Ali Ağa Yeni Şakran Cezaevi'ne gönderildi. Mahkûmların saldırı girişimine karşın özel bölümlerde ayrı ayrı tutulan Gürkan ile Doğru'nun ilk gece sabaha kadar uyumadıkları öğrenildi. (Akşam)

  http://haber.stargazete.com/guncel/ramazan-dogru-facianin-nedenlerini-anlatacak/haber-885748
 2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Ne söylesek ne anlatsak boş, herkes ayrı bir şey anlatıyor. hiç biri birbirini tutmuyor. bilirkişinin objektif olması için dua ediyorum
 3. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Ölen öldüğüyle kaldı bu adamı içeri atsan artık kime ne faydası olur kime ne zararı olur 301 vatandaşımız göçtü gitti. Diğer işletmelerin, daha hayatta olan çalışanların para yiyici taşeron patronlarını içeri at ki çocuklar artık babasız kalmasın