1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Alt işveren çalışanlarının mesleki eğitimleri

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Alt işverenin çalışanlarının eğitimlerinden üst işveren olarak sorumluyuz değil mi ? Yani taşeron çalışanların mesleki yeterlilik belgeleri olmadığını varsayalım. Herhangi bir denetimde üst işveren olarak bizim de başımız ağrır diye düşünüyorum.

Ayrıca mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu vardı. Birkaç ay önce okumuştum, mesleki yeterlilik belgelerinin zorunluluğunun giderilmesi için termin tarihi verilmişti.
  2. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yapılan işe uygun mesleki eğitim alınması zorunludur. Mesleki eğitim ile ilgili yönetmelikte belirtilen işlerden biri yapılıyorsa çalışanların eğitim almaları zorunludur.
    6331 Sayılı kanun alt işverenlerin yükümlülüğünü ve sorumluluğunu asıl işverene vermiştir. Asıl iş veren takibini yapmak zorundadır.