1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Alt işveren firmalarda uzmanlık

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Arcem tarafından 13 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Arcem İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Arkadaşlar.uzmanlık yaptığım firma tehlikeli sınıfta bulunmakta.ben bu firmanın sicil numarası altında tanımlıyım.Firmam başka bir şehirde bulunan bir firmanın alt işvereni olarak faaliyet göstermekte.ve orada çalışan işçilerin girişleri diğer şehirde bulunan ana işverenin sgk numarası altında alt işveren sgk numarasından girişleri yapılıyor.Sgk girişlerine bakıldığında benim uzman olarak tanımlı olduğum sicil numarasından çok farklı bir numara çıkıyor.

  Şimdi ben o şehirde bulunan çalışanlardan sorumlu olurmuyum.Kendilerini bilmem tanımam :)
  Görüşleriniz paylaşırsanız sevinirim
 2. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  18-Alt işveren ilişkisinin uygulandığı iş yerlerinde, hem asıl işveren hem de alt işveren tarafından ayrı ayrı Kurul oluşturulmuş ise; faaliyetlerin yürütülmesi ve uygulanması hususunda işbirliği ve koordinasyon asıl işveren tarafından sağlanacaktır. Asıl işverenin Kurul oluşturduğu, ancak alt işverenin Kurul oluşturamadığı hallerde, alt işveren, koordinasyonu sağlamak üzere, asıl işverenin oluşturduğu kurul’a vekaleten yetkili bir temsilci atayacaktır. Aynı durum, asıl işveren için de geçerli olacaktır.
  19- Asıl işveren ve alt işverenin ayrı ayrı Kurul oluşturamadığı hallerde, şayet her iki işverenin çalıştırdığı çalışan sayısı 50’den fazla ise; Kurul her iki işverence birlikte oluşturulacaktır. Ancak,Kurul’un koordinasyonu asıl işverence sağlanacaktır. Aynı çalışma alanında, birden fazla işverenin bulunması ve birden fazla Kurul’un oluşturulması hallerinde, işverenler birbirlerinin çalışmalarını etkileyebilecek Kurul kararları hakkında diğer işverenleri bilgilendirecektir. Söz konusu işverenler arasında koordinasyon sağlanacaktır.