1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Alt işverenin iş güvenliği uzmanlığını yapabilmek hk.

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve GökselKurtuluş tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. GökselKurtuluş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi
  Merhaba,

  Ana işverene bağlı çalışıyor olup, boşta kalan saatler için alt işverenin iş güvenliği uzmanlığının yapılabilmesi mümkün müdür?

  Örneğin; bir fabrikanın İG uzm.yım belli bir çalışma saatimi dolduruyorum ama geriye 90 saatim kalıyor, bu 90 saat için fabrikanın temizlik işlerini yapan taşeron firmanın sadece fabrikada görev yapan çalışanlarını kapsayacak şekilde İG uzmanı olarak atanabilir miyim?
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çalıştığın işyeri buna izin veriyorsa ve çalışma süren yetiyorsa olabilir. yalnız alt yüklenici hizmet verdiğin süre boyunca sana SGK yatırmak zorunda. ayrıca o işyerinin hangi SGK'sına bağlı olacak o isen, o SGK ya bağlı tüm çalışanlardan sorumlusun (eğer 2.igu uzmanı var ve iş paylaşımı yapıldıysa durum değişir). yani o işyerinin o SGK'ya bağlı ve farklı yerlerde çalışanları varsa onları da dikkate alman lazım.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  evet..