1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Altişverenin inşaat işleri

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve kadir serkan tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar

Ayda bir kaç gün hizmet verdiğim firmanın çatısına yeni kat çıkılıyor. Planlanıyordu fakat tarihi belli değildi. İnşaat çalışmaları başlamış, Bundan yeni haberim oldu.

çalışan personelle konuştum İSG eğitimlerinin olduğunu söylediler, KKD'larıda var üstlerinde

Altişveren firmayı arayıp iş güvenliğiyle alakalı ne tür önlemler aldıklarını sormayı düşünüyorum.

Ne tür bir yol izlemeliyim sizce? Ne yapmalıyım; hangi belgeleri istemeli, neleri sorgulamalıyım?

Yardımlarınızı bekliyorum :(
  2. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    aynı çalışma şekliyle benimde işletmem var, dediğiniz belgeler dışında isg katipte sözleşmeleri varmı, işyeri hekim ve uzmanla yaptıkları sözleşme örneği, 10 kişiden fazlaysa ilkyardımcı sertifikalı personel varmı, çalıştıkları ortamda rd yaptırmayı düşünüyorum. Benim de öğrenmek istediğim alt işverenimin onaylı defterine ben öneride bulunabilirmiyim.
  3. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir kaç ay sürecek inşaat öyle uzun uzadıya sürmeyeceği için risk analizi talebinde bulunmam nekadar uygulanabilir olurki?
  4. sedahatip İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    881
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    onların zaten isg uzmanları vardır gelicek o yapıcak..
  5. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki hangi evrakları sorgulamalıyım sizce?
  6. Mehmet Fatih Doğanay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59610
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BilÇe
    Risk analizini siz istemeden yapmak zorunda zaten. İstemekten çekinmeyin, talep etmeden kimse şunu yapmam lazımdı buyurun demez. Bir kaç ay dediğiniz az bir zaman değil... 1 günlük iş için görevlendirme yazısı isteyin...
  7. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Onların riskanaliz iolmadan o sahada çalışmalarına müsade etmeyin. Sonuçta alt işverenlerin yaptıkları iş ile ilgili r..a yaptırmaları gerekiyor.Dahası tüm isg prosedürleri onlarıda kapsar. Uzmanları varmı,doktorları varmıi,eğitimleri varmı,işe giriş sağlık raporları varmı..vs..İş güvenliği prosedürlerini yapmamaları üst işveren olarak sizi sorumlu kılar. Alt işverenin onay defterini siz öneride bulunamabilirmisiniz bilmiyorum. Ama güncelde böyle bir vakka yok.Yönetmelikler sizin o deftere müdahale edip edemeyeceğiniz hakkında birşey demez.yorumlamama isterseniz Yani onaylı defterleri varsa uzman ve doktorları var demek oluyor bu. Siz onay defterine kayıt düşmek yerine meslektaşlarınızla istişare edip kendi gözlemlerinizi onlara aktarsanız daha etik ve faydalı olur.