1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Amasya Suluova'da Kömür Ocağındaki Zehirlenme

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Mahmut Cihan tarafından 20 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Mahmut Cihan İSGforum Üyesi

  Amasya’nın Suluova İlçesi’nde bulunan özel bir firmaya ait kömür ocağında çalışan iki işçi zehirlenerek öldü.
  İlçeye bağlı Kolay Köyü’ndeki özel bir firmaya ait kömür ocağında bugün saat 10.00’da meydana gelen olayda ocakta çalışan işçiler 24 yaşındaki Ömer Baykuş, 27 yaşındaki Mehmet Aslan ve 29 yaşındaki Erhan Bilgili, gazdan zehirlenerek fenalaştı. 3 işçi, arkadaşlarının fark etmesi üzerine çağrılan ambulansla Suluova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Mehmet Aslan ve Ömer Baykuş, burada yapılan müdahalele rağmen kurtarılamadı. Durumu ağır olan Erhan Bilgili, yapılan ilk müdahalenin ardından Amasya Sabuncuoğlu Şerafettin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bilgili’nin, durumunun ağır olduğu belirtildi.
  Olay yerine giderek incelemelerde bulunan Amasya Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, işçilerin karbonmonoksit ya da karbondioksit gazından zehirlenerek öldüklerini tahmin ettiklerini söyledi. Kubalı, "Olay saat 10.00’da gerçekleşmiş. İşverenin iddiasına göre 280 metre derinlikte çalışan işçilerden Ömer Baykuş, ocak içerisinde kullanılmayan çalışma yapılmayan bir bölüme gitmiş. Bu işçinin geri dönmemesi üzerine 20 dakika sonra Mehmet Aslan arkadaşının yanına gidiyor. Ondan haber gelmemesi üzerine son olarak Erhan Bilgili bu bölüme gidiyor. Yaklaşık 1.5 saat sonra 3 işçinin de geri dönmediğini fark eden arkadaşları fenalaşmış halde bu işçileri buluyor. Olay yerine çağırılan ambulanslarla hastaneye kaldırılıyorlar ancak 2 işçi maalesef hayatını kaybetti. Diğer işçimizin de şuan durumu ağır ve hayati tehlikesi var" dedi.
  Kubalı, işverenin ididalarının araştırıldığını kaydetti. Kubalı, "Tabii ki bütün bunlar
  bir iddia. İşçiler neden ocakta kullanılmayan bir yere gitsinler, bunların hepsi araştırılacak. Şu an savcılık bizden iş güvenilği uzmanı talep etti. Bizde görevlendirdik. Konu detaylı bir şekilde araştırılıyor. Öte yandan bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan da biz bir müfettiş talep edeceğiz. Olay araştırılacak. Eğer işverenden kaynaklanan bir eksik, ihmal varsa gereği yapılacak" diye konuştu.
  www.isgder.com/isgder
 2. isgforum İSGforum Üyesi

  karbonmonoksit yada H2S olabilir....havalandırma ile alakalıdır mutlaka..