1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ankara iş güvenliği uzmanları derneği

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ankarada kurulumu için çalışmalarını başlattığımız oda kurulması için ciddi adımların atılacağı derneğimize taleplerinizi bekliyoruz..

  Bir derneğin göğsü nefes almak için rüzgar bekliyor!

  Bize Katılın!
 2. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  45622
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gediz Madencilik A.Ş
  ne yapmamız gerekiyor?
 3. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 4. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  45622
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gediz Madencilik A.Ş
 5. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İş Güvenliği Uzmanları Bu Çağrı Size;
  Artık sızlanma, şikâyet etme, ağlama zamanı geçti. Her yerde çöküntü, gayesizlik ve yanılgı havası hâkim. Bu gidiş nereye diye sormaya kalkışmak ise aymazlıktır. Artık yolun ötesi görünmüştür. İş Güvenliği Uzmanlarının yasal olarak bir çok yükümlülük içinde çalışmaktadırlar. Bunları ortadan kaldırmak için cesur ve erdemli bir mücadele şarttır.


  İnsanların yeryüzünde görüldüğü ilk zamanlardan bu güne dek, kavgaları, çekişmeleri, ayrışmaları, savaşları, akla gelebilecek her türlü çatışma, mücadele, doktrin ve rejimlerin tek bir ana sebebi vardır, bu; haksızlığa uğramalarıdır.

  Kısa bir sürede kurulacak ve sivil toplum örgütü olarak sahaya çıkacak olan İş Güvenliği Uzmanları derneğinin değişmez ilkeleri ve gerçekleştireceği hizmetler aşağıda sunulmuştur.

  1-Derneğe bağlı bulunan uzmanlar için taban fiyatları belirlenecek ve uzmanlık saat ücretleri bu mesleğin gereğini yerine getirilebilecek düzeye çıkartılacaktır.

  2-Ülkenin baş düşmanı olan cehalete karşı bütün imkanlar seferber edilecek ve eğitim faaliyetlerinde bulunulacaktır.

  3-İş Güvenliği Uzmanlarının çalışma şartları, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına göre uygun hale getirilmesi için her türlü hukuk yolu kullanılacaktır, uzmanlar mahkeme salonlarında sahipsiz bırakılmayacaktır.

  4-İş Güvenliği Uzmanlarının tüm doküman ve kaynak ihtiyaçları için dernek seferber edilecektir.

  5-Çalışma hayatında ilkemiz “Başı Dik Uzman Onurlu Çalışan” olacaktır.

  6-Mesleki Tam bağımsızlık, tüm faaliyetlerde ve çalışmalarda temel fikirdir.

  7-Söze, yazıya ve düşüncelere hiçbir gerekçe ile gem vurulmayacak, sansür uygulanmayacaktır.

  8-Çalışanların kendi haklarını savunmaları lazımdır. İşyerine bağımlı bir uzman, yürüyen ızdıraptır. Uzman mesleki bağımsızlığını kaybettiğinde o işyerinde tüm çalışanlar hiç olur.

  9-Özgürlük herşeydir.Özgür olmayan insan cesur olamaz. Özgür olmadığından cesaret gösteremeyen uzman, başka yetenekleri olsa bile hakkını veremez. Uzmanın işyerini denetleyemediği yerde mesleki bağımsızlıktan söz edilemez.

  10-Tüm uzmanların dertleri kendi derdimizdir. Duygu, düşünce ve hayallerimizi ustalıkla kaynaştırırsak, dağlar bile eğilir.

  11-Bir uzmanın kendisini unutması en büyük kusurdur. Kendi benliğini kanıtlamayan uzmanlara hiç kimse saygı duymaz.

  12-Daha fazla geç kalınırsa görülen odur ki, geçmişteki uzmanların zaaflarını şimdi ödenecektir.

  13-Uzmanların bir bölümü dert küpü, bir bölümüde kan uykudadır. Son verilecektir.

  14-Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “imtiyazsız, sınıfsız bir kitleyiz.” Hedefi üzerine yorulmadan, bıkmadan yürümek esastır.

  Yüreği ve ruhu özgür uzmanlar kendi mesleklerinin en kıymetli örnekleridir. Titreyen ve korkan zaten yaşayamaz. Ölümün avcılık yaptığı bu dünyada en kıymetli şey özgürlüktür.

  İş dünyasında yamyamlık devam ediyor, sadece insanları yeni usullerle yiyiyorlar. Dünya sanayi tarihinden çıkan sonuç “ya emir alıyorlar yada emir veriyorlar” Ya efendi yada hizmetli durumdalar. Böyle giderse bizimde geleceğimiz kusursuz hizmetli görünümündedir.

  Uzmanın aklı, uzmanın iradesi, uzmanın enerjisi ile uzmanın fikrinin ve vicdanının uyandırılması lazımdır. Moral çöküntüsünün sonu buhrandır.

  Umutlarda dal ister, kuşlar gibi konacak!

  İşte size tarihsel ve toplumsal bir dal teklif ediliyor. Ve bir derneğin göğsü nefes almak için rüzgar bekliyor. Hüküm sizin, karar sizin, vicdan sizindir ve her uzman kendi hayatının mimarıdır.

  Bir uzmanın en kıymetli, en son sarılacağı şey onurudur. Onu kaybettikten sonra geriye ne kalır ki?

  TAM VAKTİDİR BİZE KATILIN!

  KAÇARAK ÖZGÜR OLUNMAZ!