1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Anonim şirket şeklinde osgb kurmak !!!

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 2 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  İş güvenliği uzmanlarının bu günlerde aklına takılan bir soruyu gündeme taşımak istiyorum. Bireysel mi yoksa bir OSGB bünyesinde mi çalışalım? Bireysel çalışılırsa kazandığım kadarı ile cebime para girerken diğer taraftan şartlar giderek Osgb bünyesinde çalışma konusunda bizleri zorlamakta. Hemen akla şu gelmekte acaba Osgb ler bizleri çalıştırıp bizden daha fazla gelir sağlarlarlar mı? Burda aklıma şöyle bir formül geldi. Her çalışanın ortak olduğu Anonim şirket şeklinde bir OSGB kurulabilir mi? Aslında kurmak bir tarafa uzun vadeli olarak faaliyet gösterebilir mi? Anonim şirket le kasdettiğim Uzman veya doktor arkadaşların OSGB nin sabit giderlerini yapmış oldukları sözleşmeler oranında karşılamaları ve geriye kalan kazanımlarıda paylaşılması şeklinde düşünmekteyim. Böylelikle çalışan arkadaşlar madur edilmemiş aynı zamanda çok fazla Osgb kurularak rekabetin yerine kalitenin ön plana çıkartıldığı bir yapı meydana getirilmiş olur. Bu gün için Osgb kurmak oldukça kolay yeterli para ve gerekli yasal mevzuatı yerine getirince kurulmakta ancak ileride bunların rekabet edememesi sabebiyle kapanmasıda gündeme gelecektir. Bizim yaptığımız işin uzun vadeli olması için rekabetten daha çok kalitenin ön planda olduğu bir yapı meydana getirmek hem çalışan hemde kanunun istenilen faydayı meydana getirmesi açısından önemlidir. Ardakaşlar sizden isteğim bu konuda fikirlerinizi benimle ve site araçılığı ile diğer arkadaşlar ile paylaşmanızdır. Şimdiden paylaşımlarınız için canı gönülden teşekkür ederim.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Kendine güven,kapasite,Strateji ve tecrübeye göre meselenin kişilerce değerlendirilmesinde faktör olur..OSGB yada Bireysel kendinizi yetiştirmeye bakın..
 3. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Hatay
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar görüş bekliyorum.
 4. Onur NEZER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10010
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Erkan beyin dediğine katılıyorum..Şu an bir patlama var herkes uzmanlık belgesi almakta..İleride mesleğinde iyi olanlar bu işte kalıcı olacak..Tabi bakanlık denetleme ekibini arttırır firmaların ve uygunsuzlukların peşinde olursa..